FOTO: «Mūsdienu Baroni» mērojuši 800 kilometru garo ceļu no Tartu līdz Dundagai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

20. septembrī Dundagas pils parka estrādē ar koncertu noslēdzās Imanta Ziedoņa muzeja iedvesmotu “mūsdienu Baronu” gājiens no Tartu līdz Dundagai, informēja organizatori. Projekta “Ziedoņa muzejs ceļā ar Baronu” kultūras notikumiem bagātais ceļš Tartu – Dundaga bija vairāk nekā 800 kilometru garš un ilga 31 dienu.

Katram “mūsdienu Baronam” pēc ceļa veikšanas ir uzdevums uzrakstīt savu redzējumu par mūsdienu Latviju. Šie stāsti būs apkopoti digitālajā grāmatā “Tuvie”. Digitālo grāmatu līdz ar projektā veidoto izstādi varēs aplūkot Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, sākot no 30. oktobra. Gājiena laikā režisoru Jāņa Rēdliha, Jāņa Holšteina un biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas RISEBA studentu vadībā uzņemta dokumentālā filma, kura pie skatītājiem nonāks 2021. gadā.

“Šis ceļš noteikti ir kultūras fenomens un kultūras pieredzes piemērs, kad 31 dienas laikā dažādu nozaru pārstāvji dodas ceļā un kopīgi saraksta grāmatu par mūsdienu Latviju. Mēs visi kļūstam tuvāki tajā brīdī.  Sākotnēji bija ap 65 “mūsdienu Baronu”, beigās to sanāca vairāk, ceļā notika negaidīti pavērsieni. Arī ceļa ritumā piedzīvojām dažādas “Ziedoniskas cilpas”, un nu šis ceļš ir jau vairāk nekā 800 kilometru garš. Latvijā un Igaunijā netrūkst aizrautīgu, laipnu, izpalīdzīgu un viesmīlīgu cilvēku, kuri ceļā mūs sagaidīja un veidoja savus kultūras notikumus,'' stāsta Ziedoņa muzeja vadītāja Žanete Grende, kura bija kopā ar visiem "mūsdienu Baroniem" visa ceļā garumā.

Iedvesmojoties no vienas no pirmajām ģeogrāfijas grāmatām Baltijas reģionā “Mūsu Tēvzemes aprakstīšana un daži pielikumi īsumā saņemti”, izveidots Krišjānim Baronam veltītais pārgājiena maršruts.

Ceļš sadalīts vairākos posmos, un katrs "mūsdienu Barons" veica daļu no maršruta.

“Mūsdienu Baronu” vidū bija kultūras nozares pārstāvji, piemēram, dzejnieks Toms Treibergs, kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība), mūziķi Renārs Kaupers un Jānis Holšteins-Upmanis (Goran Gora), kā arī gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš. Gājēju vidū bija arī vairāki skolotāji, pētnieki, muzeologi un biznesa cilvēki no Latvijas un Igaunijas, piemēram, LMT prezidents Juris Binde, Valsts prezidents Egils Levits, apdrošināšanas akciju sabiedrības BTA valdes priekšsēdētājs Volfgangs Štokmaiers, Igaunijas Nacionālā muzeja komanda, Tartu latviešu biedrības komanda un citi. Ceļā gāja arī Krišjāņa Barona dzimtas pēcteči, Krišjāņa Barona muzejs un 101 gadu jaunā tautasdziesmu zinātāja Elvīra Baldiņa.

Imanta Ziedoņa muzejs notikumu ciklā “Ceļā ar Baronu” visa gada garumā veido vairākus kultūras notikumus, lai stiprinātu nacionālo pašapziņu un ikvienam liktu aizdomāties par savām saknēm un nacionālajām vērtībām. Kultūras notikumu ciklu atbalsta banka “Blue Orange”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti