Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Noslēdzies Dzintaru koncertzāles metu konkurss

Dzintaru koncertzāles lielās zāles atjaunošanai izmantos «Vincents» vīziju

Jūrmalas pilsētas domes rīkotajā arhitektūras metu konkursā Dzintaru koncertzāles vasaras zāles atjaunošanai ir noteikts uzvarējušais projekts - to izstrādājis arhitektūras un projektēšanas uzņēmums SIA “Vincents”, informēja Jūrmalas domē.

Kopumā metu konkursam tika iesniegti pieci darbi, kas paredzēja dažādus Dzintaru koncertzāles lielās zāles attīstības scenārijus no vēsturiskās zāles pilnīgas pārbūves līdz modernu risinājumu piedāvājumam, saglabājot vēsturiskās zāles aprises, kā arī tika piedāvāti dažādi Dzintaru koncertzāles lielās zāles teritorijas labiekārtošanas virzieni.

Atbilstoši konkursa nolikumam otrās godalgas ieguvējs – SIA “Vincents” – saņems 7500 eiro. Šo projektu izmantos koncertzāles atjaunošanai, taču, tā kā tajā ir daži trūkumi, tas konkursā neieguva pirmo godalgu. Piemēram, netiks izmantots teritorijas labiekārtojuma piedāvājums.

Savukārt trīs konkursa dalībniekiem, kuri izpildījuši visas darbu iesniegšanas un kvalifikācijas prasības – SIA “MARK arhitekti”, pilnsabiedrībai “ZGT”, SIA “DUAL arhitekti” –, piešķirs 4000 eiro. Pirmā godalga konkursā netika piešķirta.

Darbus žūrijas komisija vērtēja pēc trīs galvenajiem kritērijiem. Būtiskākais bija, lai mijiedarbībā ar mūsdienīgiem risinājumiem tiktu saglabāta vasaras koncertzāles kultūrvēsturiskā vērtība un zāles unikālā akustika, lai piedāvātie risinājumi būtu praktiski realizējami, nebūtu sarežģīti vai dārgi apsaimniekojami. Viens no izšķirīgiem konkursa noteikumiem paredzēja, ka piedāvātie risinājumi jāspēj īstenot, nepārtraucot koncertzāles darbību. Konkursa komisija vērtēja arī piedāvāto labiekārtojumu Dzintaru koncertzāles parka teritorijai un ainaviskās vides izveides koncepciju.

Konkursa komisijā bija Jūrmalas pilsētas domes un SIA “Dzintaru koncertzāle” vadības pārstāvji, arhitekti un Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, biedrības “Latvijas arhitektu savienība” pārstāvji.

Lielās zāles atjaunošanas vīzijā sēdvietu skaits ir paplašināts no 2100 līdz 2900 vietām, paplašināta un modernizēta skatuve. Lai pagarinātu koncertsezonu ārpus vasaras, zāles abās pusēs plānots izbūvēt atveramas stikla konstrukcijas, kā arī ierīkot energoefektīvu apsildi. Tāpat piedāvāts labiekārtojums apkārtējai teritorijai – parkam, pastaigu zonai, kā arī kafejnīcām un ērtākām labierīcībām.

Metu konkurss ir pirmais solis Dzintaru koncertzāles lielās zāles atjaunošanai.

Projektu iecerēts īstenot vairākās būvniecības kārtās, lai neatkarīgi no plānotajiem darbiem zāle varētu funkcionēt arī vasaras sezonā.

Dzintaru koncertzāles kompleksa galvenās daļas ir Mazā jeb slēgtā zāle, kas būvēta 1936. gadā, un Lielā zāle, kas uzbūvēta 1963. gadā. Mazā zāle būvēta pēc arhitektu Viktora Mellenberga un Aleksandra Birzenieka projekta. Tā ir vissenākā koncertzāle Latvijā. Mazā zāle pilnībā tika restaurēta un durvis apmeklētājiem vēra 2015. gada maijā, un kopš tā laika pilnvērtīgi uzņem klausītājus arī ziemā.

Pilna Dzintaru koncertzāles atjaunošana Jūrmalas pilsētai ir prioritārs investīciju objekts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt