Kultūras ziņas

Atzinība Ērika Ešenvalda mūzikai

Kultūras ziņas

Pirmizrādīs filmu «Laiki. Cylvāki. Volūda»

Labdarības šovs kultūras darbinieku atbalstam

«Dots devējam atdodas» – tapis jauns ikvakara pop-up šovs kultūras atbalstam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Covid-19 pandēmijas radītā krīze ir skārusi gandrīz visas nozares, bet it īpaši no tās cietusi kultūras joma. Atcelto koncertu, festivālu, izrāžu un citu kultūras pasākumu dēļ vairāki tūkstoši kultūras darbinieku ir nonākuši grūtībās. Lai risinātu šo problēmu, radīta iniciatīva “Dots devējam atdodas” – ziedojumu pop-up šovs, kurā ar aicinājumu ziedot kultūras atbalstam uzstāsies dažādi Latvijā zināmi mākslinieki.

Jau 24. aprīlī pulksten 18.00 portālā LSM.lv un sabiedrisko mediju atskaņotājā Replay.lv tiks atklāts ziedojumu pop-up vakara šovs, kurā ikvienam interesantam būs iespēja vērot dažādu Latvijā zināmu radošo personību uzstāšanās un portālā Ziedot.lv ziedot kultūras darbinieku atbalstam. Ziedojumu šovs ik dienu darbosies trīs stundu garumā līdz 1. maijam (ieskaitot).

Katru dienu šovā uzstāsies līdz 10 dažādi Latvijā zināmi mākslinieki, kuri gleznos, dejos, dzejos, dziedās, deklamēs dzeju, spēlēs šahu un visādi citādi izklaidēs skatītājus ar saviem talantiem.

Ievērojot visus aktuālos drošības noteikumus, studijā viesosies un uzstāsies tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā Katrīna Neiburga un Andris Eglītis, Alise Ģelze, Dāvis Sīmanis, Viesturs Kairišs, Māra Lāce, grupa “Mazais Princis”, Kašers, Edgars Bāliņš, Jānis Apeinis, Arstarulsmirus, Ģirts Ķesteris, Viņa, Edavārdi, “Carnival Youth”, Rojs Rodžers un daudzi citi.

Savukārt par jautru un patīkamu atmosfēru rūpēsies atraktīvais vadītājs – Jānis Skutelis. Ziedojumu kanāls būs ne tikai atbalsts kultūras jomai, bet arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kas ilgojas pēc kvalitatīvas izklaides un vietējās mākslas.

Pop-up šova rīkotāji atzīmē, ka “kultūras nozare Latvijā izsenis bijusi pabērna lomā un tās pārstāvji ir pieraduši cīnīties par atbalstu, taču šobrīd tas nepieciešams vēl vairāk kā jebkad. Speciālisti pauž viedokli, ka dažādi piesardzības pasākumi būs jāievēro vēl vismaz līdz rudenim, tādēļ lielākā daļa vasarā plānoto kultūras pasākumu klātienē nenotiks vai ir atcelti.”

Tādējādi bez darba un iztikas iespējām atstāts ievērojams skaits mākslinieku, kas jau līdz šīs krīzes sākumam nereti ir saskārušies ar finanšu grūtībām.

Apvienojoties dažādu nozaru līderiem, radusies iniciatīva “Dots devējam atdodas”, lai risinātu šo problēmu un palīdzētu grūtībās nonākušajiem kultūras darboņiem, kā arī sabiedrībā aktualizētu tēmu par šo cilvēku nelielajiem ienākumiem.

“Bieži kultūras darbinieki darbojas “idejas vārdā”, un viņu ienākumi jau miera laikos ir uz izdzīvošanas robežas. Absurdi, bet tieši šo personu radītie materiāli ir tie, kas mums šajā laika posmā ļauj pavadīt ikdienu mentālā harmonijā, jo viņu saražotie darbi – grāmatas, filmas, mūzika un izrādes – ir tie, kurus mēs patērējam visvairāk. Mēs mīlam un labprāt patērējam vietējo kultūru, balsojot par to ar savu naudu, tāpēc izlēmām veidot šo ziedošanas kampaņu, kas gan vāc ziedojumus, gan pievērš uzmanību neaizsargātajam kultūras cilvēka stāvoklim neparedzētos apstākļos,” uzsver “Dots devējam atdodas” radošā direktore Una Rozenbauma.

"Mūsu politiķi un ierēdņi patlaban grib noskaldīt kultūru. Kad viņi pamodīsies citā ainavā, būs dikti bēdīgi.

Būs, ko ēst, būs, ko dzert. Viņi raudzīsies viens otram sejā un teiks: “Eh, bija laiki, kad mums bija teātris, grāmatas, mūzika, izstādes…” Un tādi patruli aizies gulēt. Bet kaut kur pie ugunskura joprojām būs īstā dzīve. Tikai viņus vairs tur nepiedalīs, " saka rakstniece Nora Ikstena.

Projekts nebūtu iespējams bez labdarības organizācijas Ziedot.lv atbalsta. Tās vadītāja Rūta Dimanta norāda: “Radošie cilvēki vienmēr ir nesavtīgi atbalstījuši labdarības kampaņas, lai palīdzētu līdzcilvēkiem. Tagad ir iespēja pasniegt roku viņiem, jo Covid-19 mākslu un kultūru aizsūtījis piespiedu dīkstāvē. Ikkatram ir iespēja “Dots devējam atdodas” pierādīt darbībā!“

Ikvienam, kurš vēlas atbalstīt projektu un ziedot kultūras darbinieku atbalstam, ir iespēja to darīt jau tagad, ziedojot šeit. Projekts “Dots devējam atdodas” tapis sadarbībā ar Ziedot.lv, LSM.lv, "Telia Latvija", Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociāciju, "Swedbank", "fon Films", "BBrental".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti