Daugavpils uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu pretendēs kopā ar Rēzekni un visu Latgali

Daugavpils uz “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” titulu kandidēs kopā ar Rēzekni un visu Latgales reģionu, informēja Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļā.

Latgales reģiona pašvaldības parakstījušas sadarbības memorandu, vienojoties par kopīgu sadarbību "Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027" programmas veidošanā. Sadarbības memorandu parakstījuši Daugavpils pilsētas, Rēzeknes pilsētas, Aglonas novada, Baltinavas novada, Balvu novada, Ciblas novada, Dagdas novada, Daugavpils novada, Ilūkstes novada, Kārsavas novada, Krāslavas novada, Līvānu novada, Ludzas novada, Preiļu novada, Rēzeknes novada, Riebiņu novada, Rugāju novada, Vārkavas novada, Viļakas novada, Viļānu novada un Zilupes novada domju priekšsēdētāji.

“Kā Eiropas kultūras galvaspilsētas titula kandidāti mēs radām starptautiskas nozīmes kultūras programmu Latgales reģionā. Tā veicinās laikmetīgu kultūras notikumu un produktu radīšanu un pieejamību, kultūras un radošo industriju nozarē strādājošo profesionālo izaugsmi, iedzīvotāju mūžizglītību kultūras jomā un pilsonisko aktivitāti,” skaidroja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis ("Latgales partija").

Latgales plānošanas reģiona administrācijas vadītāja Iveta Maļina-Tabūne apliecināja, ka šis ir Latgalei stratēģiski svarīgs projekts un Latgales pašvaldības kopīgi popularizēs Latgales reģiona kultūras mantojumu, laikmetīgo mākslu un tradīcijās balstītu kultūras un radošā tūrisma piedāvājumu, attīstot Daugavpili un Latgali kā starptautiski atpazīstamu galamērķi.

Daugavpils "Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027" pieteikuma koncepcijai dots nosaukums “Lingua Franca: meklēt, radīt, runāt”. Kā skaidroja pašvaldībā, Daugavpils vēlas kļūt par 2027. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu, lai kopā ar Latgali radītu un arī visai Eiropai rādītu to, kā sabiedrībā ar viedokļu dažādību kultūra un māksla kļūst par pamatu kopīgai valodai jeb Lingua Franca. Daugavpils domē norādīja: “Daugavpils kā Eiropas kultūras galvaspilsēta aicina uz kopradīšanu un sadarbību visās valodās runājošus cilvēkus, lai dažādie burti, zilbes, vārdi un teikumi savītos šodienai nozīmīgos stāstos par ilgtspējīgu kopīgu dzīvi, kurā cilvēki ar prieku rūpējas viens par otru un dabu, kurā māksla un zinātne palīdz viena otrai atrast atbildes uz veselīgai nākotnei svarīgiem jautājumiem un, kurā kultūra un māksla palīdz pielikt punktu nesaskaņām, jautājuma zīmi neskaidrajam un izsaukuma zīmi cilvēcībai.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt