Daļā Latvijas muzeju apmeklējuma laiku varēs pieteikt attālināti

Sākot no 3. jūnija, daļa Latvijas muzeju saviem apmeklētājiem piedāvā iepriekšējā pieraksta sistēmu, kas paredz attālinātu reģistrēšanos muzeja apmeklējumam noteiktos laikos, saņemot izdrukājamas vai elektroniski uzrādāmas bezmaksas biļetes, kas, apmeklējot muzeju, tiks apmainītas pret īstajām biļetēm, medijus informē Kultūras informācijas sistēmu centrā (KISC).

Šo pakalpojums nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs muzejiem, kuri tam ir pieteikušies. KISC pārstāvji atzīmē, ka lielāku interesi par šādas iespējas izmantošanu izrādījuši nelielie muzeji, kuriem telpu platība šobrīd neatļauj uzņemt lielu apmeklētāju daudzumu.

Patlaban apmeklējuma iepriekšējā pieraksta sistēmas ieviešanai ir pieteicies Apriķu muzejs, Olaines Vēstures un mākslas muzejs, Jāzepa Vītola memoriālais muzejs "Anniņas", Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs, Vārkavas novadpētniecības muzejs-tūrisma informācijas centrs, Salacgrīvas novada muzejs, Balvu novada muzejs, Pastariņa muzejs Tukuma novadā un Maltas vēstures muzejs.

Attālinātās reģistrācijas pakalpojumu plāno izmantot arī Memoriālo muzeju apvienības (MMA) muzeji: Jāņa Akuratera muzejs, Krišjāņa Barona muzejs, Raiņa un Aspazijas māja, Raiņa un Aspazijas vasarnīca, Raiņa muzejs “Jasmuiža”, Raiņa muzejs “Tadenava”, Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs, Andreja Upīša memoriālais dzīvoklis Rīgā, Andreja Upīša memoriālmāja un dārzs Skrīveros un Ojāra Vācieša muzejs, taču pirms pakalpojuma ieviešanas MMA sistēmu vispirms notestēs.

“Šobrīd attālinātās reģistrācijas pakalpojumu muzejos ieviešam kā pilotprojektu uz diviem mēnešiem.

Izvērtējot apmeklētāju pieteikšanās aktivitāti un apmeklējuma radītājus, varēsim saprast, vai šāds pakalpojums ir lietderīgs tikai ierobežotas pieejamības apstākļos vai arī tas būtiski atvieglo muzeju darba organizāciju un būtu saglabājams ilgtermiņā. Attiecīgi turpmāk to varētu papildināt ar attālinātas biļešu iepriekšpārdošanas iespēju,” par pakalpojuma iespējamo attīstību stāsta Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītājs Jānis Ziediņš.

Attālinātās reģistrācijas pakalpojums muzejos izveidots sadarbībā ar biļešu iepriekšpārdošanas un autostāvvietu apmaksas aplikāciju izstrādātāju SIA “Mobilly” saskaņā ar Kultūras ministrijas rīkojumu par sociālās distancēšanās nodrošināšanu muzejos, kas nosaka maksimālo apmeklētāju skaitu, kāds vienlaicīgi var atrasties muzeja telpās, atkarībā no tā publiski pieejamās platības. Rīkojums paredz, ka muzejs arī nodrošina pastāvīgu vienlaicīgo apmeklētāju skaita kontroli muzejā un nepieciešamības gadījumā organizē muzeja apmeklējumu pēc iepriekšēja pieraksta, nosakot maksimālo apmeklētāju skaitu stundā.

Ņemot vērā, ka ne visiem muzejiem iespējams saviem līdzekļiem ieviest efektīvu iepriekšējā pieraksta sistēmu, šāds pakalpojums centralizēti tiek piedāvāts muzejiem pēc nepieciešamības.

Pakalpojuma kopējās izmaksas ir 2480 eiro.

KONTEKSTS: 

Ārkārtējo situāciju Covid-19 dēļ Latvijā izsludināja 12. martā. Tās laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tai skaitā aizliegti visi publiskie pasākumi un ierobežota pulcēšanās.

Vēlāk ārkārtējā situācija pagarināta līdz 9. jūnijam, bet ir mīkstināti iepriekš noteiktie striktie ierobežojumi - atļauta pulcēšanās līdz 25 cilvēku lielām grupām, ievērojot divu metru distanci.

No 12. maija pakāpeniski atsāk darboties muzeji, bibliotēkas, privātās kultūrvietas un var notikt nelieli kultūras pasākumi gan iekštelpās, gan ārtelpās. Kultūras iestādēm noteikti dažādi sanitārie protokoli, kas jāievēro, atsākot darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti