Covid-19 krīzes ietekmēto pasākumu rīkotāji kompensāciju par biļetēm varēs saņemt līdz gada beigām

Valdība 29. jūnija sēdē apstiprināja pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas virzīto atbalstu Covid-19 krīzes ietekmētajiem kultūras pasākumu rīkotājiem Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas „Kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācija” ietvaros, informēja KM pārstāvji.

Precizētā atbalsta programma turpināsies līdz šī gada 31. decembrim, un tās īstenošanai tiks rezervēts finansējums, kas nepārsniegs 2 132 861 eiro. Finansējums tiks piešķirts pēc katrai mērķprogrammas kārtai iesniegto pieteikumu izvērtēšanas.

Biļešu kompensācija 80% apmērā tiks veikta šādos gadījumos:

  • par līdz 2021. gada 1. jūlijam atceltajiem pasākumiem, kuru biļetes bija tirdzniecībā līdz 2021. gada 15. jūnijam;
  • par līdz 2021. gada 31. augustam apmeklētāju atdotajām pasākumu biļetēm, kuras bija tirdzniecībā līdz 2021. gada 15. jūnijam, un pasākumi notiek ar izmainītiem norises nosacījumiem, ja persona tos nevar apmeklēt noteikto ierobežojumu vai izmainīto norises nosacījumu dēļ;
  • par apmeklētāju atdotajām biļetēm, kas iegādātas līdz 2021. gada 31. decembrim uz pasākumu, kurš notiek, bet persona un viņu pavadošā persona nevar to apmeklēt pozitīva Covid-19 testa rezultāta dēļ.

Lai nodrošinātu, ka pasākuma rīkotājs saņems kompensāciju tikai par noteikto ierobežojumu dēļ apmeklētāju atpakaļ atdotajām biļetēm, kuras nav pārdevis otrreiz,

rīkotājam, piesakoties atbalstam, būs jāiesniedz pārskats par kopējo pasākuma apmeklētāju skaitu, kompensēto biļešu skaitu un otrreizēji pārdoto biļešu skaitu.

Programmas mērķis ir atbalstīt kultūras pasākumu rīkotājus, kuri valstī noteikto Covid-19 ierobežojumu dēļ bija spiesti atcelt izziņotos publiskos kultūras pasākumus, kuriem bija jānoris Latvijas valsts teritorijā Ministru kabineta (MK) izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā un arī pēc tās, kad bija aizliegums rīkot publiskus pasākumus.

Arī šobrīd publisko pasākumu norise pakļauta ierobežojumiem, – tos var apmeklēt tikai pilnībā pret Covid-19 vakcinētas personas, Covid-19 pārslimojušās personas vai personas ar negatīvu Covid-19 testu.

Daudzi pasākumu rīkotāji pērn plānotos pasākumus ir pārcēluši uz šā gada vasaru, tomēr, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju,

nav prognozējams, vai pasākumus varēs apmeklēt visi, kas iepriekš bija iegādājušies biļetes uz publiskajiem pasākumiem vai  biļetes iegādi veikuši brīdī, kad nebija zināmi ierobežojumi,

kādas personas varēs apmeklēt pasākumus. Līdz ar to ir nepieciešams turpināt sniegt uzsākto atbalstu biļešu kompensācijai līdz gada beigām.

Precizētais atbalsta mehānisms pirms atbalsta piešķiršanas jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju.

KONTEKSTS:

Valdība 2020. gada 1. decembrī lēma atbalstīt Kultūras ministrijas izstrādāto priekšlikumu – visiem publisko pasākumu organizatoriem, tostarp kultūras, neatkarīgi no to juridiskā statusa kompensēt 80% biļešu vērtības par pasākumiem, kuru norise Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas laikā atcelta un biļešu nauda atmaksāta skatītājiem.

Valsts kultūrkapitāla fonda administrētā atbalsta programma “Kultūras pasākumu rīkotāju biļešu kompensācija”  ir izveidota, lai mazinātu Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmi uz kultūras nozari.

Lai saņemtu atbalstu, atceltā pasākuma rīkotājam jāiesniedz darījumu apliecinoši dokumenti, kas pierāda naudas atmaksu skatītājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt