Cimzes balvu 2022. gadā saņems pedagoģes Ruta Linīte un Maruta Rozīte

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibināto Cimzes balvu 2022. gadā saņems Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas komunikācijas dizaina izglītības programmu vadītāja, skolotāja Ruta Linīte un Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas kora klases izglītības programmas vadītāja, skolotāja, ilggadēja direktore Maruta Rozīte, informēja LNKC pārstāvji.

Cimzes balva ir īpašs apbalvojums skolas pedagogam – izcilībai par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā, to piešķir reizi mūžā. Pedagoga, tautasdziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes (1814–1881) vārdā nosaukto balvu izcilākajiem mūzikas, mākslas, dizaina un dejas pedagogiem LNKC iedibināja 2014. gadā. Balvu ik gadu piešķir diviem pedagogiem. Cimzes balvas pasniegšana notiks 2022. gada 12. maijā PIKC Nacionālās mākslu vidusskolas  Emīla Dārziņa koncertzālē.

Ruta Linīte
Ruta Linīte

Ruta Linīte ir PIKC "Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola" skolotāja, vada metodisko darbu un izglītības programmas komunikācijas dizaina jomā. Kā uzsvēra LNKC, 28 darba gadu laikā viņa devusi neatsveramu ieguldījumu skolas radošajā izaugsmē gan kā pedagogs interjera dizaina, tekstila un koka izstrādājumu dizaina izglītības programmās, gan kā koka izstrādājumu dizaina izglītības programmas vadītāja, direktora vietniece mācību darbā un reklāmas dizaina izglītības programmas izveidotāja un vadītāja.

Stingra, atbildīga, prasīga, bet tajā pašā laikā saprotoša, pretimnākoša un draudzīga pedagoģe un kolēģe – tā atzīst audzēkņi un kolēģi skolotāji. Skolotājas Rutas Linītes vadībā tiek izmantotas ļoti dažādas mācību metodes, izglītojamie un kolēģi piedalās konkursos, projektos, kas topošajiem nākotnes dizaineriem parāda visas profesijas iespējas un priekšrocības, mudina patstāvīgam un atbildīgam darbam. Ar savu entuziasmu un radošo pienesumu, spēju iesaistīt izglītojamos un kolēģus, viņa dod būtisku ieguldījumu skolas radošajā dzīvē. Vienmēr atsaucīga, palīdz ar padomu un praktisku nākšanu talkā. Savas bagātīgās zināšanas Ruta Linīte nodod ne tikai audzēkņiem un kolēģiem, viņa piedalās dažādos pedagogu un pieaugušo profesionālās pilnveides projektos, kursos un semināros, ar prieku daloties pieredzē un savās zināšanās.

Maruta Rozīte
Maruta Rozīte

Maruta Rozīte ir Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas kora klases izglītības programmas vadītāja, skolotāja un ilggadēja direktore. Viņa savā pirmajā un vienīgajā darba vietā – mūzikas skolā – ir nostrādājusi 58 gadus un vēl joprojām aktīvi vada kora klasi un nodod zināšanas audzēkņiem. 55 darba gadi nostrādāti direktores amatā, kuru laikā aktīvi darbojusies ne tikai pedagoģijas jomā, bet arī veidojusi Kuldīgu kā vienu no ievērojamākajiem kultūras dzīves centriem Kurzemē.

Darbs, neatlaidība, atbildība, labestība, noteiktība, radošā mērķtiecība un, pārliecība, ka gara spēks iekodēts latviešu tautas dziesmā – tās ir vērtības, uz kurām balstīts Marutas Rozītes darba mūžs. Viņas lepnums un radošā mūža lolojums ir 1967./1968. mācību gadā dibinātais bērnu koris (šobrīd meiteņu koris) "Cantus", ar kuru arī pašas vārds kļuvis pazīstams ne tikai Latvijā, bet arī plašajā pasaulē. 2005. gadā Maruta Rozīte apbalvota ar Atzinības krustu.

Jau vairāk nekā pusgadsimtu viņa ir mudinājusi bērnus un jauniešus ļoti atbildīgi un pamatīgi darīt savu darbu. Lielākā daļa mūzikas skolas skolotāju kolektīva ir izauguši direktores Marutas Rozītes vadībā, mācījušies, beiguši skolu, devušies iegūt izglītību, lai atgrieztos savā skolā. "Tas ir lielisks piemērs izcilam dārza kopējam, kurš piedzīvo sava darba augļus!" uzsvēra LNKC.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti