Berķenelē atklās Kristiānas Dimiteres veidoto ekspozīciju «Bērnistaba»

Daugavpils novadā Raiņa mājā Berķenelē 9.decembrī plkst.15.00 atklās jaunu ekspozīciju „Bērnistaba”, kura izveidota sadarbībā ar  mākslinieci Kristiānu Dimiteri un kas  interaktīvi palīdzēs  iepazīt   Raiņa bērnības laika  dzīves vidi un zināšanu apgūšanas procesu. 

Bērnistabas mērķis ir uzrunāt Raiņa mājas Berķenelē galveno auditoriju – bērnus un jauniešus ar saistošu, mūsdienu kultūrvidei atbilstošu kultūras produktu. Jaunajā ekspozīcijā ir savienoti gan senatnes gan mūsdienu elementi: senlaicīgs galds pārtapis par interaktīvu darba virsmu, ar roku tamborētās lampas abažūrs kustas kā diskobumba; brīnumskapī var ieraudzīt antīkus priekšmetus un citas muzeja apmeklētajiem interesantas un oriģinālas lietas.

Dizaina autore stāsta, ka ekspozīcijas ideja sākās ar griestu noformējumu, kur ir attēlots debesjums, tajā izkaisītas zvaigznes, kas vienlaikus atgādina arī puķes un komētas. “Es iedomājos, ka mazais Jānis varētu apgulties zālītē un, lūkojoties naksnīgajās debesīs, domāt par savu nākotni. Skatīties uz noslēpumaino un vareno debesjumu un sapņot par lietām, ko izpētīt un kā dalīties ar savu atklājumu citiem”, stāsta Kristiāna Dimitere.

„Bērnistabas” ekspozīcijas izveidei Raiņa mājā Berķenelē” finansējumu ir piešķīrusi Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma „Latvijas valsts mežu atbalstītā Latgales kultūras programma 2015”. Pasākumu ciklu „Vai atmini mani? Rainis” projekta ietvaros atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “Raiņa un Aspazijas gads” un Daugavpils novada dome.

Ar daudzveidīgu kultūras un mākslas pasākumu klāstu šogad tika  svinēta Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubileja. Daugavpils novada Kultūras pārvalde dzejnieku jubileju atzīmēja ar  vairākiem nozīmīgiem pasākumiem. Raiņa mājā Berķenelē notika pasākumu cikls “Vai atmini mani? Rainis” četrās daļās jeb ainās. Pasākumu cikla noslēdzošās, ceturtās daļas  nosaukums ir  “Vienīgā aina. Atminējums”.  

Šajā dienā  Berķenelē ciemosies Valmieras drāmas teātris ar izrādi “Bērns vārdā Rainis”, savukārt  “Vienīgās ainas” mīklu atminēt palīdzēs Bērnu un jauniešu teātra studija „Berķeneles kamolītis” kopā ar  „Bērnistabas” dizaina autori Kristiānu Dimiteri.

             

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti