«Baznīcu nakti» šogad papildinās akcija «Apceļosim baznīcas»

Kristīgās kultūras notikumu "Baznīcu nakts" šajā gadā kuplinās akcija "Apceļosim baznīcas", kas interesentus aicinās doties uz dievnamiem jau no plkst. 12. Baznīcu reģistrācija dalībai pasākumā un akcijai "Apceļosim baznīcas" būs atvērta no 1. marta līdz 12. aprīlim vietnē "www.baznicunakts.lv", informēja pasākuma rīkotāji.  

Baznīcas Latvijā un ārpus tās apmeklētājiem durvis vērs sestdienas, 30. maija, vakarā. Apmeklētāju ērtībai "Baznīcu nakts" organizatori ir mainījuši ierasto pasākuma norises dienu, šogad pasākumu paplašinot un rīkojot sestdienā, nevis piektdienas vakarā. Izmaiņas veiktas, uzklausot pasākuma apmeklētājus un pielāgojot pasākuma formātu brīvdienu notikumam.

Ikgadējo notikumu papildinās akcija “Apceļosim baznīcas” un iecerēts, ka akcija pagarinās ierasto "Baznīcu nakts" notikumu programmu, ļaujot apmekētājiem dienas laikā apceļot vairākus dievnamus dažādās pilsētās. Pasākuma rīkotāji paredz, ka tās baznīcas, kas piedalīsies abos notikumos, būs atvērtas no plkst 12 dienā līdz pusnaktij. Tradicionālā "Baznīcu nakts" kultūras programma dievnamos sāksies plkst. 18 un ilgs līdz pusnaktij. 

Šogad "Baznīcu nakti" caurvīs kopīgs motīvs un tēma "Dieva stāsts", kas "aicinās domāt, kas esmu es pats un kāda ir mana vieta un loma Dieva stāstā, un kāds ir manis paša stāsts attiecībās ar Dievu".

Akcijas norises laikā katram pasākuma viesim būs iespēja ne tikai iepazīt dievnamu daudzveidīgo kultūras mantojumu, bet arī piedalīties vērtīgu balvu izlozē. Pēc līdzības ar citiem kultūras notikumiem – apmeklētājiem būs iespēja sakrāt apmeklējuma zīmodziņus, lai piedalītos balvu izlozē.

Šogad "Baznīcu nakts" Latvijā norisināsies septīto gadu. Pasākums ik gadu apvieno vairāk nekā 100 dievnamu, kur ar dažādiem pasākumiem apmeklētāji tiek aicināti iepazīt baznīcu, tās kultūras un garīgās vērtības. Pēdējos gados "Baznīcu nakts notikumam pievienojas arī latviešu draudzes ārpus Latvijas, kas veicina latviešu diasporas garīgo un kultūras vērtību stiprināšanu.

"Baznīcu nakts" ideja līdz Latvijai ir atceļojusi no Austrijas un Čehijas. Pirms 13 gadiem "Baznīcu nakts" aizsākās Austrijā kā Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam tas norisinājās arī Čehijā un Slovākijā, bet kopš 2012. gada "Baznīcu nakts" notiek arī Tartu, Igaunijā.

"Baznīcu nakti" Latvijā organizē starpkonfesionāla domubiedru grupa - nodibinājums " Baznīcu nakts fonds". Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt