Rīta Panorāma

Intervija ar «Cert.lv» vadītāja vietnieku Vari Teivānu

Rīta Panorāma

Multimediāla izrāde «Gaismas raksti» atklāj Latvijas simtgadi

Rīgā atklās vides mākslas objektu «Goda vārti»

Atklās Latvijas valsts simtgadei veltītu vides mākslas objektu «Goda vārti»

Ceturtdien, 18. janvārī, plkst. 12.00 tiks atklāts Latvijas valsts simtgadei veltīts vides objekts „Goda vārti”.

„Vides mākslas objekts „Goda vārti” Brīvības bulvāra un Elizabetes ielas krustojumā ir Rīgas veltījums Latvijai jubilejā, tas veidots kā virtuāls piemineklis – vēstījums laikam, cilvēkiem, sajūtām, notikumiem un vēsturei. Objekts ir konceptuāli jauns pilsētvides noformējums, kas ar mūsdienīgu tehnoloģiju palīdzību ļauj pieminekļa saturu iekustināt un regulāri mainīt,” jauno vides objektu raksturo Latvijas valsts simtgades Rīgas programmas darba grupas vadītāja Baiba Šmite.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Objekta „Goda vārti” idejas un dizaina autors ir mākslinieks Visvaldis Asaris, bet tā mākslinieciskās programmas 3D projekciju autors – videomākslinieks Māris Kalve. Vides mākslas objekts veidots no ekrāniem, kuru uzstādīšanu veic vietējais LED tehnoloģiju ražošanas uzņēmums SIA „Palami”.

Savukārt pieminekļa saturisko vēstījumu izstrādājis dzejnieks Andris Akmentiņš, kurš stāsta: „Goda vārtus sentēvu tradīcijās izmanto kā zīmi dažādiem pārbaudījumu lokiem, kuriem izejam cauri dzīves laikā. Vārtos mēs simboliski apliecinām jaunu sasniegto brieduma pakāpi. Šāds pārbaudījums ir arī mūsu valsts simtgade.”

„Goda vārti” saturiski vēstīs par Latvijas valsts simtgades atzīmēšanas svarīgajiem notikumiem. Filozofiskā līmenī „Goda vārti” ir kā ieeja svarīgā telpā, tie ir gadsimta vai laika vārti, kas godina mūsu valsts vēsturisko veidošanos no pirmsākumiem līdz šodienai, iezīmējot arī tās nākotni.

Vārtu vizuālo saturu plānots eksponēt ilgtermiņā, katru mēnesi stāstot citu stāstu. „Goda vārtu” virtuālajam vēstījumam un tā mainībai varēs sekot sociālā medija „Instagram” kontā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti