Sadaļas Sadaļas

Atbalstīti 16 projekti par 1,7 miljoniem eiro mākslas, izklaides un atpūtas pasākumu organizēšanai Covid-19 apstākļos

Valsts atbalsta programmā mākslas, izklaides un atpūtas pasākumu organizēšanai Covid-19 pandēmijas apstākļos uzņēmumiem līdz šim piešķirti 1,70 miljoni eiro, kas ir gandrīz trešdaļa no kopējā šai programmai paredzētā finansējuma, informēja “Altum” sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.  Pieteikumu pieņemšana turpināsies līdz šā gada 31. decembrim, savukārt pasākumam, kas saņēmis finansējumu, jānotiek 18 mēnešu laikā.

Kultūras ministrijas un Attīstības finanšu institūcijas “Altum” programmā līdz šim finansējumu aizdevuma un granta veidā saņēmuši 16 uzņēmumi, kuriem aizdevumos piešķirts viens miljons eiro, savukārt grantos – 679 tūkstoši eiro. Vairums pieteikto projektu ir dažādi koncerti un izrādes. Vidējais piešķirtā aizdevuma un granta apjoms vienam pasākuma rīkotājam ir 148 tūkstoši eiro.

Atbalstīto projektu vidū ir tādi pasākumi kā grupas “Instrumenti” koncerti “Skaisti savāds”, baleta “Riekstkodis” viesizrādes, grupas “Eolika” koncerttūre, Baibas Sipenieces–Gavares stāvizrādes “Vienreiz jau var”, mūzikas festivāls “Var! Būt!”, izrāde “Tagadne. Time present”, Rimi Rīgas maratons, koncerts “ansis”, grupas “Astro’n’out” koncerts  un citi.

Izvērtēšanas procesā ir vēl seši projekti par kopējo summu 1,3 miljoni eiro, savukārt finansējuma piešķiršana līdz šim atteikta pieciem pasākumu rīkotājiem. Atteikumu iemesli ir pieteicēja maksātspējas un ekonomiskās dzīvotspējas problēmas vai neatbilstība Ministru kabineta noteikumos paredzētajiem nozares vai apgrozījuma kritērijiem.

Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone skaidroja: “Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanai noteikto drošības pasākumu dēļ mākslas, izklaides un atpūtas jomās strādājošie uzņēmumi ir bijuši spiesti ilgstoši ierobežot savu darbību. Tāpēc to dzīvotspējai un tālākās darbības stimulēšanai piedāvājām šo valsts atbalsta mehānismu – 60 % no pieteiktā projekta aizdevuma, savukārt 40 % granta formā.

Aicinām uzņēmējus aktīvi izmantot doto iespēju un līdz gada beigām pieteikt projektus atbalstam, kas palīdzēs atgūties un sekmīgi turpināt saimniecisko darbību, lai no pandēmijas radītās krīzes iznāktu spēcīgāki.”

“Esam gandarīti, ka pirmie programmas mēneši nesuši redzamus rezultātus un jau šovasar varējām būt liecinieki virknei kultūras un atpūtas pasākumu, kuru norise bez īpašas valsts atbalsta programmas būtu apdraudēta,” uzsvēra “Altum” valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš. “Kā finansēšanas eksperti rūpīgi vērtējam uzņēmumu dzīvotspējas kritērijus un rūpējamies, lai valsts līdzekļi, kas paredzēti šai programmai, sasniedz mērķi un aizdotais finansējums plānotajā laikā tiek atmaksāts. Līdz šim izvērtētie projekti liecina, ka vairums projektu pieteicēju atbilst visiem kritērijiem un pozitīvu atbildi par finansējumu saņem divu nedēļu laikā.”

Aizdevumiem un grantiem programmā paredzēti gandrīz 4,85 miljoni, un uz atbalstu var pretendēt pasākumi, kuri nevar notikt Covid-19 dēļ, un kuru kopējās izmaksas ir vismaz 15 000 eiro. Programma pieejama Latvijā reģistrētiem, dzīvotspējīgiem uzņēmumiem, kuri nodarbojas ar mākslas, izklaides un atpūtas pasākumu organizēšanu, un kuru kopējais apgrozījums 2019. gadā sasniedza 40 000 eiro. Tāpat ir jāspēj pierādīt Covid-19 ietekme uz biznesu. Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, uzņēmums nevar būt nonācis finanšu grūtībās līdz 2019. gada 31. decembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt