Sadaļas Sadaļas

Kultūras ziņas

Studentu sociālā dizaina idejas

Kultūras ziņas

Kad pabeigs «Nākotnes namu»?

Jūrmalā izveidoti jauni pastaigu maršruti

Aspazijai pa pēdām – Jūrmalā izveidoti jauni pastaigu maršruti ar kultūras pieturpunktiem

Rūpējoties par iespēju būt svaigā gaisā ne tikai sportojot, bet arī apgūstot jaunas zināšanas vēstures un arhitektūras jomā, Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs pilsētas iedzīvotājiem un viesiem sarūpējis divus jaunus pastaigu maršrutus. Tie papildina jau esošo maršrutu klāstu un, ejot kājām vai braucot ar velosipēdu, piedāvā apskatīt sabiedriskas celtnes, ievērojamu personību vasarnīcas un skulptūras.

Jūrmalas Tūrisma informācijas centrs kopumā izveidojis piecus pastaigu maršrutus no Lielupes līdz Dubultiem. Sekojot norādēm kartēs, kas pieejamas Tūrisma centra mājaslapā, plašāk var iepazīt Jūrmalas vēsturi un apskatīt kūrortpilsētai raksturīgākās arhitektūras pērles.

Divi jaunākie maršruti katrs piedāvā aptuveni piecus kilometrus garu un divas stundas ilgu pastaigu pa Dubultu un Vecdubultu gleznainākajām vietām.

Pastaigu maršrutā “Dubulti” iekļauti 23 objekti, kas saistīti ar Aspazijas dzīves un darba gaitām.

Maršruts "Dubulti"

Savukārt otrs Dubultu apkaimes maršruts iepazīstina ar bijušo Jūrmalas kultūras un administratīvo centru Vecdubultiem.

Abu maršrutu sākums – 1970. gados modernisma stilā celtā Dubultu stacija. “No platformas var baudīt ļoti skaistu skatu uz Lielupes upi, kas tieši šeit taisa tādu krasu pagriezienu un tas bija bīstami līdz pat 20. gadsimta sākumam, jo katru pavasari upe grauza krastu,” stāsta Jūrmalas Tūrisma informācijas centra vadītāja Aleksandra Stramkale. “Šobrīd te ir tikai 300 metri starp upi un jūru. To saprata un uztaisīja tā saucamos viļņlaužus jeb dambjus no laukakmeņiem, ko šobrīd ļoti iecienījuši makšķernieki.”

Tālāk norādes ved uz Dubultu centrālo laukumu, kur savulaik rīkoti Jūrmalas pirmie publiskie koncerti.

“Šeit bija atvērta Dubultu kūrmāja. Šī kūrmāja bija tāda, ko varēja apskaust jebkura Eiropas kūrortpilsēta. Šeit bija gan koncertdārzs, gan bez maksas tika rīkota orķestra uzstāšanās. Bija uzbūvētas labākai akustikai četras skaistas koka ēkas, no kurām viena joprojām saglabājusies,” skaidro Stramkale.

Tepat skatienu piesaista viena no Jūrmalas skaistākajām sakrālajām celtnēm.

Stramkale stāsta: “Šī ir Dubultu luterāņu baznīca, celta jūgendstilā. Slavens arhitekts Vilhelms Bokslafs, kuram ir vesela mozaīka ar ļoti skaistām celtnēm gan Rīgā, gan arī Jūrmalā. Baznīca būvēta par tautas ziedojumiem.”

Maršruts "Vecdubulti"

Turpinot maršrutu pa Baznīcas ielu, var aplūkot vairākas ēkas, kam piešķirts arhitektūras pieminekļa statuss.

Stramkale norāda – apskatāma māja, kurā kādreiz dzīvojis pilsētas galvenais ārsts, bet citā reiz mitinājies daiļamatnieks Pauls Rubis.

Pastaiga Baznīcas ielā noslēdzas ar izeju pie jūras. Ievērojot noteiktos ierobežojumus, pastaigu mīļotājiem brīvdienās šeit piedāvā iespēju sasildīties ar karstu zupu, kādu pīrādziņu vai sildošu dzērienu.

Turpmāk Jūrmalā iecerēts izveidot arī jaunus pastaigu maršrutus Dzintaros un Majoros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt