Ar likumu atvieglo Pedvāles Mākslas parka apsaimniekošanu

Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju pārveidos par Pedvāles Mākslas parku, kā arī likumā nostiprinās parka mākslas vērtību, kultūras mantojuma, dabas ainavas un vides saglabāšanu, aizsardzību un attīstību vienotā teritorijā, paredz ceturtdien, 20.septembrī, Saeimā trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstītais jaunais likums.

Likums Pedvāles Mākslas parka atbalstam regulē ar parka izmantošanu, uzturēšanu, apsaimniekošanu, finansēšanu, attīstīšanu, kā arī laikmetīgās mākslas kolekcijas veidošanu un saglabāšanu saistītu jautājumu risināšanu sadarbībā ar valsts un pašvaldību institūcijām.

Kā iepriekš par grozījumu virzību Saeimā atbildīgajā Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā uzsvēra likumprojekta autori, Pedvāles Skulptūru parka kolekciju šobrīd veido vairāk nekā 150 mākslas darbi. Lai nodrošinātu mākslas darbu kolekcijas kā vienota kopuma radīšanu, saglabāšanu, aizsardzību un attīstīšanu, plānots izveidot nodibinājumu. Likumā noteikts, ka biedrībai “Pedvāle” nodibinājums jāizveido līdz 31.decembrim.

Biedrības “Pedvāle” vai tās izveidotā nodibinājuma likvidācijas vai maksātnespējas gadījumā Pedvāles Skulptūru parka kolekcija pāries Talsu novada pašvaldības īpašumā, paredz likums.

Jaunais likums nostiprina, ka Pedvāles Mākslas parka izmantošanu organizē biedrība “Pedvāle”. Tāpat biedrībai, kuras biedrs ir arī Talsu novada pašvaldība, jānodrošina parka labiekārtošana, uzturēšana, apsaimniekošana, finansējums, kā arī parka pieejamība sabiedrībai.

Savukārt Pedvāles Mākslas parka teritoriju, kas ir pašvaldības īpašums, apsaimnieko un parka uzturēšanai nepieciešamos izdevumus finansē Talsu novada pašvaldība, noteikts likumā.

KONTEKSTS

Pedvāles Mākslas parks ir unikāla Latvijas dabas ainavas un kultūrvides teritorija, kurā ietilpst Pedvāles Skulptūru parks, kā arī Firksu-Pedvāles un Briņķu-Pedvāles muižu apbūve. Parks un tajā esošās vērtības ir Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma daļa, kas atrodas īpaši aizsargājamā kultūrvēsturiskajā teritorijā – Abavas ielejā. Pedvāles Brīvdabas mākslas muzeju gadā apmeklē ap 10 tūkstošiem interesentu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti