Ar kopdziedāšanu Latvijas Radio aicina svinēt valsts himnas simtgadi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pirms 100 gadiem, 1920. gada 7. jūnijā, Baumaņu Kārļa kompozīcija “Dievs, svētī Latviju!” tika apstiprināta par Latvijas Republikas himnu. Godinot Latvijas skanīgākā simbola 100. dzimšanas dienu, visi Latvijas Radio kanāli vienojas kopīgā aicinājumā “Zini himnu! Dziedi himnu!”.

Svētdienas rītā, 7. jūnijā pulksten 8.55, Latvijas Radio klausītāji visā Latvijā un pasaulē ir aicināti vienoties mūsu valsts himnas dziedāšanā, kad himna vienlaikus tiks atskaņota visos Latvijas Radio kanālos, savukārt svētku dienā un pirms tās radio klausītāji tiks pamatīgāk iepazīstināti ar himnu un tās autoru.

Dziedi himnu

“Himna, tā ir lūgšana un saviļņojoša vienotības izjūta. Kad Latvijas Radio 2 kolektīvs nāca klajā ar piedāvājumu svinēt himnas dzimšanas dienu, atskaņojot Baumaņu Kārļa “Dievs, svētī Latviju!”, apvienojās viss Latvijas Radio kolektīvs un iniciatīvai pievienojās visi kanāli. Kā sabiedriskais medijs mēs apzināmies savu spēku un pienākumu apvienot svētku brīdī arī visus Latvijas iedzīvotājus un latviešus ārpus mūsu valsts robežām. Esmu pārliecināta, ka kopā mēs skanēsim vareni, lepni un plaši,” saka Latvijas Radio valdes locekle Sanita Dika-Bokmeldere.

“Latvijas Radio 2 kā latviešu mūzikas karognesējam ir ļoti būtiski atgādināt saviem klausītajiem un visiem Latvijas iedzīvotajiem par mūsu svētākās dziesmas 100. jubileju. Esam gandarīti, ka mūsu idejai ir atsaukušies visu kanālu kolēģi, tā ir lieliska sajūta, un ceram, ka atsauksies arī Latvijas Radio klausītāji visā plašajā pasaulē. Līdztekus kopīgas himnas daudzināšanai mēs arī daudz pamatīgāk iepazīstam un izpētām himnu, tās autoru un tapšanas vēsturi – domāju, ka tas ir vienlīdz nozīmīgi gan mums, gan mūsu klausītajiem,” stāsta Latvijas Radio 2 satura redaktors un vadītāja pienākumu izpildītājs Kaspars Mauriņš.

7. jūnija rītā pulksten 8.55 Latvijas Republikas himna “Dievs, svētī Latviju!” vienlaicīgi skanēs Latvijas Radio 1, Latvijas Radio 2, Latvijas Radio 3 – Klasika, Latvijas Radio 4 - Doma laukums, Latvijas Radio 5 – Pieci.lv un “Radio Naba” ēterā, apvienojot klausītājus svinīgā dziedājumā visā Latvijas teritorijā un ārpus tās.

Zini himnu

No 1. jūnija Latvijas Radio 2 ēterā ik dienas dzirdami vēsturiski un interesantus fakti par Latvijas himnu un tās autoru Baumaņu Kārli. Latvijas Radio 2 “Facebook” kontā skatāms arī Kaspara Mauriņa stāsts “Zini himnu! Dziedi himnu”.

Gaidot himnas simtgadi, Latvijas Radio arī ārpus ētera aicina pārbaudīt savas zināšanas un uzzināt ko jaunu par Latvijas Republikas himnu, izpildot faktu testu “Cik daudz Tu zini par himnu?

Visi Latvijas Radio kanāli ir sagatavojuši izglītojošus un izzinošus sižetus par himnu – tie skanēs ēterā 7. jūnija rītā, īsi pirms himnas kopdziedāšanas. Savukārt īpaši skanīgai un pareizai himnas izdziedāšanai mirkli pirms pulksten 08.55 varēs sagatavoties un noskaņoties visi Pieci.lv klausītāji, kurus uzrunās kordiriģents Mārtiņš Klišāns.

Līdzcilvēku emocijas un lepnuma brīžus, kuros himna sagādājusi īpašu saviļņojumu, Ziņu dienesta korespondentu sagatavotajās reportāžās klausītāji varēs dzirdēt 7. jūnija Latvijas Radio 1 rīta programmā “Labrīt”. Arī Pieci.lv ēterā un sociālajos tīklos ar stāstiem par sev īpašu himnas mirkli dalīsies klausītāji un sabiedrībā zināmas personības, tostarp Vaira Vīķe-Freiberga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti