Rīta Panorāma

Vakcinācijas tempi Latvijā. Intervija ar Vakcinācijas biroja pārstāvi Ievu Stūri

Rīta Panorāma

Lukašenko tiksies ar Putinu

«Baznīcu naktī» dalību apstiprinājušas 97 baznīcas visā Latvijā

Ar individuāliem apmeklējumiem un tiešsaistes programmu notiks «Baznīcu nakts»

Dalību kristīgās kultūras notikumā "Baznīcu nakts 2021" 29. maijā apstiprinājušas 97 baznīcas visā Latvijā. Ievērojot valstī noteikto kārtību un epidemioloģiskos norādījumus, baznīcas būs atvērtas individuāliem apmeklējumiem jau no pulksten 12.00. Koncertus un citus pasākumus "Baznīcu nakts" kultūras programmā šogad varēs skatīties un klausīties arī tiešraidēs draudžu sociālo tīklu platformās. "Baznīcu nakts" svinīgā atklāšana – starpkonfesionāls dievkalpojums – notiks pulksten 18.00 Ogres Svētās Trīsvienības baptistu baznīcā un tiks translēts arī "Baznīcu nakts" "Facebook" kontā, informēja organizatori.

"Baznīcu nakts" rīkotāji šogad aicināja Latvijas draudzes dievnamus atvērt jau no pulksten 12.00. Individuāli baznīcu apmeklējumi šajā laikā ir iespējami. Tā būs iespēja cilvēkiem iepazīt Latvijas sakrālo mantojumu dažādās Latvijas pilsētās un pagastos vairāku stundu garumā un atbilstoši noteiktajām epidemioloģiskās drošības prasībām. Visvairāk atvērto dievnamu būs Vidzemē – 33 baznīcas, Rīgā un Pierīgā – 23,  Zemgalē – 14, Kurzemē – 13,  Latgalē – 8, Sēlijā – 6.

Katra pieteiktā baznīca ir atzīmēta „Baznīcu nakts 2021” vienotajā kartē, kas publicēta "Baznīcu nakts" mājaslapā. Kartē var redzēt baznīcas atrašanās vietu, un, noklikšķinot uz punkta kartē, iepazīties ar aprakstu un uzzināt, kādas iespējas pieejamas konkrētajā baznīcā.

Zināms, ka tiešsaistes programmas "Facebook" vidē plāno:

  • Baldones evaņģēliski luteriskā baznīca,
  • Rūjienas Sv. Bērtuļa evaņģēliski luteriskā draudze,
  • Palsmanes evaņģēliski luteriskā baznīca,
  • Ogres Sv. Trīsvienības baptistu baznīca,
  • Skaistkalnes Sv. J. Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca,
  • Siguldas Romas katoļu baznīca,
  • Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes evaņģēliski luteriskā baznīca.

Šogad par notikuma vienojošo tēmu izraudzīti vārdi no Bībeles – “Es būšu ar tevi” (Jozuas grāmata 3:7).

Ņemot vērā pagarināto pasākuma laiku, baznīcu zvanu kopīga zvanīšana notiks pulksten 12.00, 18.00 un 22.00, kas atbilst senajai baznīcas stundu lūgšanu tradīcijai – pusdienas, vakara un nakts lūgšanas laikam. Tāpat kā citus gadus pulksten 21.00 notiks vienošanās kopīgai Tēvreizes lūgšanai.

Apmeklētāji aicināti izmantot tēmturi #BaznīcuNakts2021 vai atzīmēt @BaznicuNakts savos sociālo tīklu ierakstos. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt