Ar ES fondu līdzfinansējumu atjaunos Dailes teātra skvēru, strēlnieku laukuma skvēru un Lielo ģildi

Ministru kabineta (MK) sēdē otrdien, 10. martā, apstiprināti MK noteikumi, kas paredz uzsākt ierobežotu projektu iesniegumu atlasi Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējuma ieguldīšanai Dailes teātra skvēra, Latviešu strēlnieku laukuma skvēra un Lielās ģildes nama atjaunošanā, medijus informē Kultūras ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Vizule.

Kultūras mantojuma objektu atjaunošanai pieejamā ERAF finansējuma ietvaros Lielās ģildes nama atjaunošanā paredzēts veikt ieguldījumus līdz 5 579 856 eiro, Dailes teātra skvēra sakārtošanā – ne vairāk kā 1 680 000 eiro, bet Latviešu strēlnieku laukuma skvēra atjaunošanā – ne vairāk kā 739 222 eiro.

Apstiprinot MK noteikumus, tiek uzsākta ERAF 5.5.1.specifiskā atbalsta mērķa (SAM) “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ceturtās projektu iesniegumu atlases kārtas "Kultūras mantojuma saglabāšana, atjaunošana un ar to saistītās infrastruktūras attīstība Rīgas vēsturiskā centra teritorijā” īstenošana.

Tās mērķis ir nodrošināt kultūras mantojuma attīstīšanu un saglabāšanu Rīgas vēsturiskajā centrā.

Projektus īstenos Rīgas pilsētas pašvaldība un valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi”. 

Investīcijas 5.5.1.SAM ietvaros vērstas uz to, lai nodrošinātu ne vien projekta ietvaros atbalstāmo kultūras un dabas mantojuma saglabāšanu un aizsardzību, bet arī jaunu funkciju attīstību kultūras mantojuma objektos, nodrošinot objektu dziļāku integrāciju vietējā ekonomikas struktūrā ar mērķi veicināt to finansiālo patstāvību un mazināt slogu uz valsts un pašvaldību budžetiem.

Saskaņā ar šodien apstiprinātajiem MK noteikumiem, lai savlaicīgi risinātu ar projektu ieviešanu saistītos jautājumus, KM paredz izveidot 5.5.1.SAM ceturtās atlases kārtas uzraudzības padomi, kas pārraudzīs projektu īstenošanu.

Šajā plānošanas periodā, laikā no 2014. līdz 2020. gadam, ERAF (tai skaitā valsts budžeta virssaistību) līdzfinansējums 68 miljonu eiro apmērā 5.5.1.SAM ietvaros ļauj visā Latvijā atjaunot vairāk nekā 60 kultūrvēsturiskas vietas – pilis un pilsdrupas, muižas, baznīcas, dabas takas, brīvdabas estrādes, industriālā mantojuma ēkas – un radīt tajās jaunus, mūsdienīgus tūrisma pakalpojumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti