Aicina pieteikt pretendentus Liepājas kultūras gada balvai

Liepājas Kultūras pārvalde aicina izvērtēt 2019. gada nozīmīgākos notikumus un personības kultūras dzīvē Liepājā, līdz 26. janvārim piesakot pretendentus ''Liepājas Kultūras balvai 2019'', medijus informēja organizatori.

“Aizgājušajā gadā Liepājas kultūras dzīve turpinājusi plaukt, liepājniekus un pilsētas viesus aicinot baudīt virkni spilgtu kultūras, mākslas un jaunrades notikumu.

Arī šogad vēlamies pateikties Liepājas kultūras procesu virzītājiem – iestādēm un organizācijām, individuāliem māksliniekiem, radošo industriju pārstāvjiem, producentiem, pasākumu organizatoriem un visbeidzot ikvienam kultūras baudītājam,”

uzsver Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.   

Liepājas Kultūras balvas pretendents var būt gan fiziska, gan juridiska persona – kolektīvs, individuāls sasniegums, pasākums vai norise –, kas apliecina izcilību, radošumu un nodrošinājis pozitīvu Liepājas publicitāti Latvijas, Eiropas vai pasaules mērogā.

Izvirzītājiem pretendenta sasniegumi jāpamato ar aprakstu. Tāpat arī jāiesniedz materiāli, kas pierāda sasniegumu – piemēram, diplomi, goda raksti, publikācijas masu medijos.

Pretendents var balvas saņemšanai izvirzīt arī pats sevi.

Ar konkursa nolikumu iepazīties un elektroniski iesniegt pieteikumus var Liepājas pilsētas mājaslapā.

Šogad Liepājas kultūras gada balva tiks pasniegta jau devīto reizi. ''Liepājas Kultūras balvas 2019'' pasniegšanas ceremonija notiks 13. februārī koncertzālē “Lielais dzintars”.

Pagājušajā gadā tika pasniegtas desmit Liepājas pilsētas domes pateicības un ''Liepājas kultūras balvas 2018'' statuetes.

Par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas valsts simtgades norisēs titulu “2018. gada notikums kultūrā” saņēma Liepājas muzejs. Savukārt naudas prēmijas saņēma četri pretendenti – Liepājas Universitātes Humanitārā institūta pētniece Daiga Straupeniece par valodniecībā unikālu un kultūrvēsturiski nozīmīgu monogrāfiju “Latviešu valoda Lietuvā – Būtiņģē un Sventājā”, Jana Egle par augstvērtīgu stāstu krājumu “Svešie jeb Miļeņkij ti moi”, Austras biedrība par jaunas kultūrtelpas “Austras istaba” izveidi un darbību un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra vokālais ansamblis “Mirgo” par izaugsmi un starptautiskiem panākumiem 2018. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti