Aicina pieteikt pretendentus latgaliešu kultūras gada balvai «Boņuks»

Sākusies latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks" pretendentu pieteikšana par padarīto 2022. gadā. Pretendentu pieteikšana iespējama līdz 11. janvārim. Māla statuetes par paveikto šogad saņems latgaliskās kultūras aktivitātes, notikumi, procesi un personības. Balvas pasniegšanas ceremonija notiks 4. martā klātienē Latgales vēstniecībā "Gors" un tiešraidē LTV1 un LSM.lv, informēja balvas rīkotāji.

Latgaliešu kultūras gada balva tiek rīkota ar nolūku apkopot labākos pagājušā gada veikumus un pasākumus, godināt aktīvākos Latgales kultūras pārstāvjus, popularizētājus, veicinot turpmāku jaunrades un kultūras daudzveidības attīstību. Pretendentus balvai arī šoreiz var iesniegt kategorijās "Valoda. Literatūra. Publicistika", "Aktivitātes. Notikumi. Personības" un "Audio. Video", no kurām balvas žūrija, izvērtējot pretendentus divās kārtās, izvirzīs 30 nominantus un no tiem balvas saņēmējus – aktivitātes, personības, notikumus, darbus, bez kuriem visvairāk nebūtu iedomājama latgaliskā kultūra 2022. gadā. Viena balva nemainīgi tiks piešķirta par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā.

Aizpildītas pieteikuma anketas balvai "Boņuks 2022" tiešsaistes pieteikuma, elektroniskā veidā vai pa pastu Latgales vēstniecība "Gors" gaidīs līdz 2023. gada 11. janvārim. Iesniegtos pieteikumus izvērtēs latgalisko kultūrvidi vai attiecīgo balvas nozari pārzinoša žūrija.

Ik gadu latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks" pasniegšanas ceremonija ir ne tikai atskatīšanās uz pērnajā gadā padarīto, bet arī latgaliešu kultūrā aktīvo ļaužu, interesentu un atbalstītāju satikšanās un iedvesmošanās pasākums. Balvas "Boņuks 2022" pasniegšanas ceremonija paredzēta 2023. gada 4. martā Latgales vēstniecībā "Gors", kā arī tā būs vērojama tiešraidē LTV1 un LSM.lv. "Boņuks 2022" ceremonijas vadīšana šoreiz būs uzticēta aktierim Jānim Kronim.

Šī gada sākumā latgaliešu kultūras gada balvas "Boņuks 2021" saņēma desmit aktīvākie, spilgtākie un plašāko rezonansi guvušie latgaliskās kultūras notikumi, personības, projekti 2021. gadā. Balvas saņēma Annele Slišāne par krājumu "Tuoraga stuosti"; Balvu novada pašvaldība par novada zīmi latgaliski; folkloras kopa "Vīteri" par video stāstu "Teika par Rēzeknes Rozi"; radošā komanda Ilze Sperga, Kristaps Rasims un Edīte Husare par grāmatu un mūzikas albumu bērniem "Vuškeņa iz pļovys"; grupa "Latgalīšu reps" par albumu "Cyta dzela" un videoklipiem; Kristaps Rasims un Inga Misāne-Grasberga par krājuma "Dzeiveiba" radio lasījumiem; literāte un redaktore Ilze Sperga, izdevniecības "Valodu māja" pārstāvji par dzejoļu krājumu "Vysta smierts"; Juris Viļums un Arnis Slobožaņins par navigācijas aplikāciju "Waze" latgaliski un Andris Slišāns par pirmo izlaušanās istabu latgaliski "Pīci panti". Par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tika godināts diriģents Jānis Gruduls.

Latgaliešu kultūras gada balva "Boņuks" pirmo reizi tika pasniegta 2009. gadā, bet kopš 2013. gada balvu rīko Latgales vēstniecības "Gors" komanda, sadarbojoties ar biedrību "Partitūra". "Boņuks 2022" norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonda Latgales kultūras programma ar A/S "Latvijas Valsts meži" un Latgales reģiona attīstības aģentūras atbalstu, kā arī Rēzeknes pilsētas dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti