Aicina pieteikt kandidātus Gada balvai mākslas kritikā un Jaunā kritiķa/es balvai

Normunda Naumaņa biedrība un balvas žūrija izsludina kandidātu pieteikšanu Normunda Naumaņa (1962–2014) vārdā nosauktajai Gada balvai mākslas kritikā, kā arī Jaunā kritiķa/es veicināšanas balvai. Pieteikumi jāiesūta līdz 11. decembrim pulksten 17.00.

Balvas žūrijas priekšsēdētājs Ilmārs Šlāpins paziņojumā medijiem norādīja: “Laikā, kad fiziska distancēšanās kļūst par normu, bet nekritiski spriedumi pārpilda sociālos tīklus, ir īpaši svarīgi atcerēties par cilvēkiem, kuru arods prasa distancētu un kritisku vērtējumu – spēju ieraudzīt kultūras un mākslas faktā dziļāku un paliekošāku pievienoto vērtību. Covid-19 pandēmija ir smagi skārusi daudzas mākslas jomas, tiek atceltas izrādes, koncerti, kinoseansi, taču mākslas kritika turpina pastāvēt, un cilvēkiem, kas ar to nodarbojas, nepieciešams atbalsts un uzmanība.

Šogad ir nepatīkami samazinājies recenziju un kultūrkritisku rakstu daudzums medijos, taču netrūkst nozīmīgu darbu, kurus būtu vēlams izcelt, nominējot Gada balvai mākslas kritikā.”

Galveno balvu 1500 eiro apmērā atbalsta tehnoloģiju uzņēmums “Tilde”. Jau otro gadu žūrija piešķirs naudas balvu 500 eiro apmērā  labākajam jaunajam kritiķim. To finansiāli atbalsta SIA “Kurekss”. Normunda Naumaņa Gada balvai kritikā Kultūras ministrija ir piešķīrusi Nacionālās balvas statusu.

Gan Gada balvai, gan Jaunā kritiķa/es balvai var pieteikt autorus, kas aizvadītā gada laikā darbojušies teātra, kino, literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas, arhitektūras un dejas mākslas kritikas jomā. Balvām var pieteikt recenzijas, kas publiskotas laikā no 2019. gada 1. decembra līdz 2020. gada 1. decembrim. Kandidātus var pieteikt jebkurš interesents, arī pats autors. Jaunā kritiķa/es balvai var pieteikt kandidātus, kuri līdz 2020. gada 1. decembrim nav sasnieguši 28 gadu vecumu. Pieteikumi jāiesūta līdz 11. decembrim.

Izskatot pieteikumus abām balvām, tiks vērtēta kritiķu spēja ne vien analizēt mākslas darba kvalitātes, jauno un izcilo nošķirt no viduvējībām un neveiksmēm, bet arī prasme konkrēto mākslas notikumu aplūkot plašākā kultūrvēsturiskā vai mūsdienu mākslas kontekstā.

Pieteikumus izvērtēs žūrija, kuras priekšsēdētājs ir dzejnieks un filozofs Ilmārs Šlāpins. Žūrijā darbojas Nacionālā kino centra direktore Dita Rietuma, izdevniecības “Neputns” galvenā redaktore Laima Slava,  “Sinfonietta Rīga” mākslinieciskā producente, muzikoloģe Baiba Kurpniece, publicists Valdis Ābols, literatūras kritiķe Anda Baklāne, teātra kritiķe Undīne Adamaite un Normunda Naumaņa biedrības valdes priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte.

Kandidātus var pieteikt, rakstot uz elektroniskā pasta adresi: [email protected] un norādot, vai kandidāts tiek izvirzīts uz Gada balvu kritikā vai Jaunā kritiķa/es veicināšanas balvu. Piesakot kandidātus Jaunā kritiķa/es balvai, jāiesūta trīs kandidāta publikācijas, kā arī CV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt