Ukrainas Neatkarības diena Rīgā – «Saulespuķu ceļš», koncerti un kino

Paužot nenogurstošu atbalstu Ukrainai, Rīgā ar mākslas performancēm, zibakcijām, koncertu un Brīvības pieminekļa izgaismošanu 24. augustā tiks svinēta Ukrainas Neatkarības diena, informēja Rīgas domes pārstāvji.

Rīgas rātsnamā esošajā ukraiņu kopienas centrā "Rīgas sirds" no 24. augusta līdz 29. augustam norisināsies labdarības projekts "Ukraina. Brīvības rezidence". Tas ir starptautisks latviešu un ukraiņu mākslinieku sadarbības projekts, kura mērķis ir apvienot dažādu valstu māksliniekus vienotā brīvības meklējumā, kā arī atbalstīt tos, kuriem karadarbības rezultātā ir nepieciešams garīgās veselības atbalsts.

Projektā piedalīsies vairāk nekā 20 Latvijas un Ukrainas mākslinieki un radošo nozaru pārstāvji.

Apmeklētājiem būs iespējams pavadīt nakti līdzīgi, kā to nākas darīt Ukrainas civiliedzīvotājiem, kas patvērumu no raķešu uzlidojumiem rod metro stacijās.

Vienlaikus tiem būs iespēja baudīt gastronomisko performanci un klausīties lugas lasījumu.

Projekta laikā radītos mākslas darbus ikviens varēs iegādāties labdarības izsolē. Vairāk informācijas par plānotajām norisēm pieejams projekta mājaslapā freedomua.world.

Zibakcijas un koncerts Vērmanes dārzā

Tāpat 24. augustā notiks biedrības "Tavi draugi" organizētā zibakcija "Saulespuķu ceļš". Biedrība akciju "Saulespuķu ceļš" rīko jau otro gadu pēc kārtas, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju un Latvijā mītošos ukraiņus pievienoties. Līdzīgi kā pērn, "Saulespuķu ceļš" veltīts Ukrainas nepagurstošajai cīņai par brīvību un ikvienam Ukrainas civiliedzīvotājam Latvijā. Zibakcijas centrālais elements ir saulespuķu pušķis, kas pulksten 15.30 sāks savu ceļu no "Tavi draugi" angāra Rīgā, Ventspils ielā 50, K-3, līdz Vērmanes dārza skatuvei, kur tas pulksten 17.00 tiks svinīgi nodots Ukrainas vēstniekam Latvijā Anatolijam Kucevolam.

Gājiena maršruts un tā kontrolpunkti redzami šeit.

"Saulespuķu ceļa" noslēgumā Vērmanes dārzā no pulksten 17.00 līdz 19.00 notiks labdarības koncerts Ukrainas armijas atbalstam, kas pulcēs Latvijas un Ukrainas māksliniekus.

Koncertā uzstāsies "Varakuta", Timurs Vilcāns, Katrīna Gupalo ar grupu, Anastasija Vasilenko, Anastasija Jačmenkina un "Subscriptum", "Rigga Reggae", Igo, Edgars Vilcāns, "Queentessence" un Rihards Saule.

Koncertu atklās Ukrainas vēstnieks Latvijā Anatolijs Kucevols un Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.

Svētku koncerts noslēgsies pulksten 19.00 ar zibakciju "Vienotības ķēde", kuras laikā visi klātesošie apvienosies pie 30 metrus gara Ukrainas karoga, paužot vienotību un kopību.

Labdarības koncerta apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt teltis ar ukraiņu precēm un nogaršot ukraiņu ēdienus. 

Iestājoties tumsai, Brīvības piemineklis tiks izgaismots Ukrainas karoga krāsās.

Ukraina neatkarību ieguva pirms 32 gadiem, 1991. gada 24. augustā.

Ukraiņu kino Lipkes memoriālā

Svētku priekšvakarā, 23. augustā, pulksten 18.00 Lipkes memoriāls aicina noskatīties ukraiņu dokumentālās īsfilmas "Taisno vārds" (Word of the Righteous) par pasaules "Taisnajiem starp tautām" – Ukrainas ebreju glābējiem Vinnicas, Ļvivas un Žitomiras apgabalos. Dokumentālajās filmās skatītājs iepazīs Ukrainas ebreju glābēju, Subotenko-Bohorada, Nazarenko, Vovkotruba un Diduha ģimeņu stāstus, informēja memoriālā.

Filmas izrādīs Margarita Jakovļeva Ormotsadze  – projekta "Taisno vārds" producente un režisore, kara bēgle no Kijivas un Ukrainas ebreju kopienas pārstāve.

Projekts "Taisno vārds" ir veltīts tiem varonīgajiem ukraiņu jauniešiem, kuri holokausta laikā glāba ebrejus nacistu okupētajā Ukrainā.

"Vācu okupācijas laikā Ukrainā no 1941. līdz 1944. gadam tika nežēlīgi nogalināti un iznīcināti vairāk nekā 1,5 miljoni Ukrainas ebreju. Nāvessods draudēja arī tiem, kas glāba ebreju dzīvības vai mēģināja viņiem palīdzēt. Šie cilvēki, kas riskēja ar savu un savu ģimeņu drošību, brīvību un dzīvību, no Izraēlas valsts ir saņēmuši goda titulu "Taisnais starp tautām" – oficiāli tie ir vairāk nekā 2500 Ukrainas iedzīvotāju. Tomēr vairāki stāsti par drosmīgajiem Ukrainas ebreju glābējiem joprojām nav starptautiski zināmi, jo padomju totalitārā vara slēpa faktus par holokaustu okupētajā Ukrainā," uzsvēra muzejā.

Projektu "Taisno vārds" 2017. gadā dibināja Svetlana Levitas un Margarita Jakovļeva Ormotsadze. Filmu subtitri būs angļu valodā. Ieeja brīva. Pasākumu muzejā atbalsta Rīgas dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti