2025. gadā atzīmēs pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgadi; aicina Levitu kļūt par notikumu patronu

Latvijas Nacionālā bibliotēka 2025. gadā plāno atzīmēt pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgadi un aicinājusi Valsts prezidentu Egilu Levitu kļūt par plānoto notikumu patronu, medijus informē Valsts prezidenta kancelejā.

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti 8. jūlijā apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.

Sarunā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktoru Andri Vilku tika apspriesta tuvāko gadu sadarbība. Šajā kontekstā LNB direktors informēja par LNB plāniem 2025. gadā atzīmēt pirmās latviešu valodā drukātās grāmatas piecsimtgadi un LNB arhitekta Gunāra Birkerta simtgadi, kā arī aicināja Valsts prezidentu kļūt par šo notikumu patronu.

Kā informē prezidenta pārstāvji, abas puses bija vienisprātis, ka būtu vērtīgi līdz 2025. gadam veidot konferenču un notikumu ciklu, lai dziļāk pētītu un plašāk sabiedrībā skaidrotu latviešu valodas attīstību cauri gadsimtiem un to, kā valodas attīstība ir iespaidojusi nācijas tapšanu.

Valsts prezidents arī uzsvēra: “Tehnoloģijām attīstoties, mums nopietni jādomā par humanitāro un sociālo ietvaru, kādā mēs ļaujam mākslīgā intelekta attīstībai notikt, jo arī pēc 10 gadiem mums kā sabiedrībai būtu svarīgi atšķirt mākslīgā intelekta un cilvēka radītu produktu. Ir svarīgi cilvēcisko autentiskumu saglabāt.”

Egils Levits un Andra Levite arī apskatīja LNB izstādīto Brīvības pieminekļa izgaismošanas projektam veltīto izstādi, multimediju izstādi “Tautasdziesmu teicējas. 1991”, Retumu krātuvi un izstādi “Hernhūtiešu rokraksti”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kultūrtelpa
Kultūra
Jaunākie
Interesanti