Tere un sveiki! Atklāj jaunu Igauniju un Lietuvu vasaras mūzikas festivālu skaņās

Vasara ir iecienīts laiks ceļošanai, un festivāls var kļūt par impulsu un gala mērķi, lai apmeklētu tuvākās kaimiņienes Lietuvu un Igauniju. Iedvesmas gūšanai piedāvājam  mūzikas festivālu ceļvedi.

"Legendų muzikos festivalis" Lietuvā

15. un 16. jūnijā Biržos, Kiluču ezera pussalā notiks "Leģendu mūzikas festivāls", savā programmā piedāvājot tādas klasiskā roka un popmūzikas zvaigznes kā Samanta Foksa, "Nazareth", Sūzija Kvatro, Bonija Tailere un Niks Keršovs. 

Vairāk informācijas šeit.

"Kilkim Žaibu" Lietuvā

Laikā no 21. līdz 23. jūnijam gada īsākās naktis var izdzīvot Lietuvā, Ukmerģē festivālā "Kilkim Žaibu", kas godina Baltijas kultūras mantojumu un programmā piedāvā ekstrēmās mūzikas daudzveidību, sākot no folka līdz black metālam, gotiskajam un death metālam. Šogad festivālā uzstāsies tādas grupas kā "Moonspell", "Rotting Christ", "Necrophobic", "Gaerea" un citas. 

Vairāk informācijas šeit.

"Klaipėdos pilies džiazo festivalio" Lietuvā

Klaipēdas pils džeza festivāls klausītājus ciemos gaida laikā no 26. līdz 29. jūnijam. Programmā būs dažādi Lietuvas un arī starptautiski džeza mūzikas kolektīvi, tajā skaitā "Trombomania", kas ir Latvijas un Lietuvas mūziķu sadarbības projekts. Kā galvenie festivāla mākslinieki šogad ir izziņoti "Incognito" no Lielbritānijas, kas ir vieni no džezfanka pionieriem.

Vairāk informācijas šeit

"Õllesummer 30" Igaunijā  

No  3. līdz  6. jūlijam Igaunijā, Tallinas Dziesmusvētku estrādē notiks festivāls "Õllesummer 30" jeb "Alus vasara", kam šogad aprit 30 gadi. Programma ir muzikāli daudzveidīga un ļoti eklektiska – piemēram, vienā dienā ar "Estonian Voices" ir tehno krusttēvi "Scooter", vai reperis Tomijs Cash vienā dienā ar klasiskajiem "Smokie". Šajā festivālā uzstāsies arī mūsu "Prāta vētra" jeb "Brainstorm". 

Vairāk informācijas šeit

"Bliuzo Naktys" Lietuvā

7. un 8. jūlijā pie Lūkstas ezera Varņos notiks festivāls "Blūza naktis", kur uzstāsies arī "Latvian Blues Band" kopā ar dziedātāju Adeamu Valkoviaku (Adeama Walkowiak), Ērls Tomass (Earl Thomas), "The Road Band", "Mood Sellers" un vēl daudzi citi.

Vairāk informācijas šeit

"Beach Grind" Igaunijā

12. un 13. jūlijā Pērnavā skanēs deju mūzika festivālā "Beach Grind", kura programmā izziņoti tādi plaši pazīstami mākslinieki kā "Marshmello", "Oliver Tree" un "Chase & Status", arī atraktīvie igauņi " 5MIINUST & Puuluup", kurus iepazinām Eirovīzijā, un daudzi citi.

Vairāk informācijas šeit

"Viljandi Folk music festival" Igaunijā 

No 25. līdz 28. jūlijam Vīlandē notiks folkmūzikas festivāls, kurā var iepazīt igauņu tautas un pasaules mūziku, gan arī viesus no dažādām pasaules zemēm – šogad īpaši izcelti ir "Rura" no Skotijas un "Midnight Ride" no Nešvilas, kā arī "Canzoniere Grecanico Salentino" no Dienviditālijas. Festivālā uzstāsies arī "The Baltic Sisters" un "The Singing Tree", kas ir starptautiski sadarbības projekti, kuros muzicē arī dalībnieces no Latvijas.

Vairāk informācijas šeit

"AugustiBluus" Igaunijā

No 1. līdz 4. augustam Igaunijā Hāpsalu klausītājus gaida blūza festivāls "AugustiBluus", kas šogad svin 30. jubilejas gadu. Festivāla programmā viesi no ASV, Francijas, Somijas, Itālijas, tajā skaitā grupas "The Fabulous Thunderbirds", "The Yellbows", "Maisteri T.". Festivālā bagātīgi ir pārtāvēta arī pašu igauņu blūza skatuve: "Toomas Vanem Plays Blues", "Räpina Jack & The Hillibilly Terrorists", "CryBaby" un citi. 

Vairāk informācijas šeit

"Leigo Festival" Igaunijā

10. augustā Igaunijā Otepē esošajā Leigo fermā notiks festivāls, kur būs iespējams piedzīvot dažādas mākslinieciskas aktivitātes – moderno baletu, mākslas instalācijas, ūdens un uguns skulptūras. Leigo festivāls ir daļa no Tartu Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas – braucienā var ieplānot izmest loku caur Tartu. 

Vairāk informācijas šeit

"Mėnuo Juodaragis" Lietuvā

No  22. līdz  25. augustam notiks festivāls "Mėnuo Juodaragis", kurā tiek godināta mūsdienu Baltijas neatkarīgā kultūra un programmu veido alternatīvās mūzikas grupas un izpildītāji, kas turpina pagāniskās tradīcijas, piemēram, post-folks postroka mūzikā. Festivālā notiek arī dažādas lekcijas, izstādes, darbnīcas, spēles un dabas izpēte. Šī gada tēma ir rītausma. Programmā būs arī latviešu mūziķi "Ēnu Kaleidoskops", "Skyforger", "Auļi". 

Vairāk informācijas šeit

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti