Mūsdienīga, radoša un interaktīva nodarbība vēsta par pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko dzīves gājumu un mākslas darbu nozīmi tieši jauniešiem. Atklāšanas dienā pirmie viesi – Daugavpils Valsts ģimnāzijas 9.a klases skolēni. Lauma un Gabriela stāsta: "Mums pirmais bija, ka vajadzēja atminēt mīklas, lasīt, atrast informāciju, pierakstīt, tad mēs zīmējām šeit. Uzzinājām, ka Rotko nav devis saviem mākslas darbiem nosaukumus, lai cilvēki paši domā, ko viņi redz."
Katrā no piecām stacijām iespējams izzināt kādu jaunu Marka Rotko personības šķautni.
Rotko muzeja Izglītības programmu kuratore Mairita Folkmane skaidro: "Pirmajā audzēkņi paši iepazīstas ar mūsu digitālajām planšetēm, kurās ir informācija gan par Daugavpili, toreiz Dvinsku, un arī Marka Rotko ģimeni. Tad mums ir stacija, kurā audzēkņi kopā ar mākslīgo intelektu skatās, pēta. Paši veido arī tādā radošā veidā Marka Rotko portretu, un tad šī nodarbība noslēdzas ar radošo darbnīcu."
Jaunieši aicināti pētīt faktus, mācīties radoši rakstīt un strādāt ar interaktīviem palīgrīkiem.
Jaunās muzejpedagoģiskās programmas galvenais mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par Marka Rotko ieguldījumu pasaules mākslā, gan arī novērtēt savas saknes, dzimto vietu un pašiem sasniegt augstas virsotnes.
Fonda "Viegli" izglītības iniciatīvas "Ziedoņa klase" vadītāja Elizabete Pavlovska uzsver: "Mums par viņu ir jāzina, mums ar viņu ir jālepojas un jāzina par to, ka viņš ir visur pasaulē pieejams un redzams."
Nodarbība "Rotko stāsts" ilgst 90 minūtes un paredzēta 7.–12. klašu audzēkņiem. Tā iekļauta programmā "Latvijas skolas soma" un Rotko muzejā darbosies visu mācību gadu.