Vietējā tūrisma popularizēšanai LIAA atbalstīs raidījumu «Tas notika šeit»

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) sniegs atbalstu filmu studijas “Mistrus Media” veidotā dokumentālā raidījuma “Tas notika šeit” otrās sezonas tapšanā, raidījums top sadarbībā ar Latvijas Televīziju un Valsts kultūrkapitāla fondu, medijus informēja LIAA Sabiedrisko attiecību nodaļā.

LIAA skaidroja, ka viena no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras prioritātēm, izejot no Covid-19 radītās situācijas, ir popularizēt vietējo tūrismu, savukārt raidījuma “Tas notika šeit” mērķis ir caur interesantiem stāstiem atklāt mazāk zināmās Latvijas vietas un aicināt iedzīvotājus raudzīties plašāk uz vietējā tūrisma piedāvājumu.

“Līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem tūrisma nozare ir būtiski ietekmēta un cilvēki pie ierastajiem ceļošanas paradumiem atgriežas pakāpeniski, tādēļ šobrīd meklējam dažādus veidus kā uzrunāt cilvēkus. Vietējā tūrisma kampaņā #AtklājLatvijuDroši akcentējām līdz šim mazāk zināmas Latvijas vietas.

Raidījums “Tas notika šeit”, kuru LIAA atbalstīja arī tā pirmajā sezonā, 2018. gadā, ir lielisks veids, kā popularizēt Latvijas izzināšanu.

Strādājot ar dažādu pašvaldību tūrisma informācijas centriem, redzam, ka mūsu vietējā tūrisma potenciāls ne tuvu nav izsmelts. To pierādīja arī raidījuma “Tas notika šeit” veidotāji, pirmajā sezonā atklājot interesantus stāstus par Viļķenes pamatskolas unikālo karogu, kam līdzās stāvēja neatkarīgās Latvijas pirmā perioda izcilās personības, par Jāņa Rozentāla altārgleznas likteni Stendes baznīcā, par kapu krustiem Vārkavā, kuri darināti no 1. pasaules kara laika šaursliežu dzelzceļa sliedēm un daudziem citiem interesantiem un plašākai sabiedrībai nezināmiem stāstiem,” norāda LIAA Tūrisma departamenta direktore Inese Šīrava, papildinot, ka šobrīd tiek strādāts arī pie citam mārketinga aktivitātēm, lai vietējais tūrisms neapsīktu, noslēdzoties vasaras sezonai.

Raidījuma “Tas notika šeit” otrajā sezonā, kura Latvijas Televīzijas ēterā būs vērojama oktobrī, vēsturnieki Edgars Plētiens, Inna Gīle un Gatis Krūmiņš kopā ar Dāvidu Ernštreitu un raidījuma režisori Inesi Kļavu dodas uz piecām dažādām Latvijas vietām, lai trīs dienu laikā meklētu un pētītu unikālus stāstus, cilvēkus, notikumus, kas apgāztu mītu, ka šajās vietās nekas ievērojams nav noticis.

Otrās sezonas raidījumi tiks filmēti Valkas novada Kārķos, Jelgavas novada Sesavā, Madonas novada Barkavā, Kuldīgas novada Turlavā un Jaunjelgavas novada Daudzesē. Tuvākā raidījuma filmēšana notiks Sesavā no 1. līdz 3. jūlijam. Interesenti, kas vēlas dalīties ar aizraujošiem stāstiem un leģendām par Sesavu, 1. un 2. jūlijā tiek aicināti uz Sesavas Tautas namu atklāt tos raidījuma veidotājiem, bet apkopoto stāstu prezentācija notiks 3.  jūlijā pulksten 18.00 Sesavas pamatskolas pagalmā. Apmeklētāji klātienē tiks aicināti nobalsot par interesantāko stāstu.

Pirmajā sezonā raidījumu “Tas notika šeit” Latvijas Televīzijā noskatījās 144 tūkstoši skatītāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt