Viestura Kairiša «Pelikāns tuksnesī» godalgots filmu festivālā Austrijā

Režisora Viestura Kairiša un operatora Ginta Bērziņa dokumentālā filma "Pelikāns tuksnesī" ir saņēmusi žūrijas  īpašo balvu "Let’s Cee" filmu festivālā Austrijā.

"Let’s Cee" filmu festivālā Vīnē "Pelikāns tuksnesī" bija viena no deviņām dokumentālo filmu konkursa skatē iekļautajām filmām. Žūrijas īpašo balvu Viestura Kairiša filma saņēmusi par meditatīvo pieeju un vizuāli poētisko māksliniecisko risinājumu. Galveno balvu dokumentālo filmu konkursa programmā saņēma ukraiņu izcelsmes režisora Vitālija Manska filma "The Pipeline" ("Gāzesvads").

Festivāla 138 filmu seansus kopumā apmeklēja aptuveni 13 000 skatītāju, ar viņiem tikās arī filmu pārstāvji - gandrīz 100 režisori un aktieri. Festivālu apmeklēja arī režisors Viesturs Kairišs, uzteicot gan festivāla kuratoru profesionālismu un precīzos filmu pieteikumus, gan brīnišķīgo Vīnes publiku.

"Filmai bija vairāki seansi. Saņēmu daudz jautājumu - gan par vēsturi, gan cilvēku dzīvi Latgalē. Festivāls vienlaikus ir arī vienreizēja iespēja tikties ar izciliem cilvēkiem - neaizmirstamas sarunas man bija ar vācu performanču mākslinieku un fotogrāfu Uvi Leisipenu. Šai festivālā tika izrādīta slovēņu režisora Damjana Kozoles filma "Ulay" par viņu, kas stāsta par moderno mākslu un spilgtām personībām. Ļoti sirsnīga bija arī pieņemšana Latvijas vēstniecībā Vīnē, kur tikos ar vēstniecības darbiniekiem un Vīnes latviešu diasporas pārstāvjiem," stāsta Viesturs Kairišs.

Ar skatītājiem un kolēģiem no Skandināvijas valstīm Viesturam Kairišam būs iespējams tikties arī Vācijā - no 29.oktobra līdz 2.novembrim filma "Pelikāns tuksnesī" tiks izrādīta Ziemeļvalstu filmu dienās Lībekā.

Viestura Kairiša dokumentālā filma "Pelikāns tuksnesī" pieteikta arī Nacionālajam filmu festivālam "Lielais Kristaps", kas notiks no 2. līdz 12.decembrim.

Kā jau esam vēstījuši, studijā "Lokomotīve" tapusī filma "Pelikāns tuksnesī" ir vizuāli poētisks un filozofiski ietilpīgs dokumentāls vēstījums par režisoram tuvo Latgali, tās īpašo maģiju un arī postu. Pastāvīgā reliģijas klātbūtne, cilvēku ikdienas dzīves ritums, dabas diženums, dzīvība un nāve - tas viss operatora Ginta Bērziņa gleznotajos skatos savijas ar austriešu komponista Gustava Mālera mūziku, radot pieminekli zemei, ko režisors sauc par mūsu zūdošo Atlantīdu.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti