Viestura Kairiša filmas projekts saņem Eiropas fonda «Eurimages» atbalstu

Režisora Viestura Kairiša topošā spēlfilma “Janvāris”, ko producē studija “Mistrus Media” kā Latvijas, Lietuvas un Polijas kopražojumu, saņēmusi atbalstu Eiropas kopražojumu fondā “Eurimages” un gatavojas filmēšanai, informēja Nacionālā kino centra pārstāvji.

Starptautisku kopražojumu atbalsta fonds “Eurimages”, kurš darbojas kopš 1988. gada un oktobrī noturēja jau 160. sesiju, šoreiz atbalstījis 18 pilnmetrāžas spēlfilmu un 11 dokumentālo filmu ražošanu par kopējo summu 5 692 700 eiro.

Starp atbalstīto projektu režisoriem ir daudzi Eiropā pazīstami profesionāļi, arī ukrainis Oļegs Sencovs, starptautiskā arēnā strādājošais Sergejs Lozņica un citi. Studijā “Mistrus Media” topošā Viestura Kairiša spēlfilma “Janvāris”, kurai pamata finansējums piešķirts Nacionālā kino centra konkursā, no “Eurimages” saņem ražošanas finansējumu 190 000 eiro apmērā – 13,09 % no filmas kopējā budžeta.

Spēlfilmai “Janvāris” ražošanas atbalsts tika piešķirts 2019. gada rudenī, tematiski specializētā Nacionālā kino centra pilnmetrāžas filmu konkursā, kas rosināja veidot filmas nacionālās identitātes stiprināšanai un valstiskās piederības veicināšanai, palielinot filmu kā nacionālā satura īpatsvaru un to konkurētspēju Latvijas kultūras un informācijas telpā. Studijā “Mistrus Media” producētā Viestura Kairiša spēlfilma vēsta par 1991. gada notikumiem un ir gandrīz autobiogrāfisks barikāžu stāsts. Latvijas pārstāve “Eurimages” fondā, Nacionālā kino centra vadītājas vietniece Inga Blese atzina, ka filmas tematika un tās mākslinieciskais risinājums uzrunājis daudzu Austrumeiropas valstu pārstāvjus un tas ir viens no iemesliem, kāpēc projekts saņēmis atbalstu ekspertu balsojumā.

Viesturs Kairišs

Spēlfilma “Janvāris” šobrīd ir sagatavošanas periodā, filmas uzņemšana sāksies šā gada decembrī.

Filmas veidošanu atbalstījuši arī Lietuvas Kino centrs un Polijas Filmu institūts, šovasar projekts saņēmis atbalstu arī no Latviešu fonda. Filmas operators ir godalgotais Polijas profesionālis Vojteks Starons (uzņēmis arī Lailas Pakalniņas spēlfilmu “Ausma”, 2015), filmas māksliniece – Ieva Jurjāne, producenti – Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Viestura Kairiša “Janvāris” ir šogad pirmais “Eurimages” atbalstītais projekts no Latvijas (filmas galvenais producents ir Latvijas studija), iepriekš fondā atbalstīta arī Viestura Kairiša spēlfilma “Melānijas hronika” (2014), kas tāpat tapa studijā “Mistrus Media”.

Fonds “Eurimages” dibināts 1988. gadā un veicina filmu nozares darbību visā Eiropā, atbalstot starptautiskus kopražojumus – finansiālu atbalstu fondā var saņemt pilnmetrāžas filmas, kuru ražošanā iesaistītas vismaz divas valstis no “Eurimages” biedru loka, kas aptver 37 Eiropas valstis un Kanādu. “Eurimages” gada budžets ir aptuveni 25 miljoni eiro, kas tiek projektiem sadalīti četrās sesijās. Latvija ir “Eurimages” dalībniece kopš 2002. gada, šajā laikā finansiālu atbalstu no “Eurimages” saņēmušas 14 spēlfilmas, trīs dokumentālās filmas un četras pilnmetrāžas animācijas filmas, kuru ražošanā iesaistītās Latvijas filmu studijas, un kinovides profesionāļi izmantojuši iespēju savu prasmju pilnveidošanai starptautiskā līmenī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt