Kultūras ziņas

Tuvojas 27. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Latvijas animācijas profesionāļi piedalās festivālā Grieķijā

Vidusjūras reģiona lielākā animācijas festivāla fokusā šogad Baltijas valstis

No 20. līdz 25. septembrim Latvijas animācijas filmu profesionāļi piedalās lielākajā animācijas filmām veltītajā festivālā Vidusjūras valstīs – "Animasyros 2022" Siras salā Grieķijā. Šogad festivāla centrālais fokuss ir "Baltijas animācijas ceļš / The Baltic Animation Way", festivālā piedalās Latvijas filmas un autoru delegācija, bet režisors Gints Zilbalodis Latviju pārstāv festivāla starptautiskajā un Grieķijas filmu konkursu žūrijā, informēja Latvijas Animācijas asociācijā.

Šogad festivāla "AnimaSyros" centrālais fokuss ar nosaukumu "The Baltic Animation Way" ir veltīts Baltijas valstīm un tām raksturīgajai pieejai animācijas filmu veidošanā. Programmā tiek demonstrētas vairākas Latvijas animācijas filmas, Latvijas pārstāvji piedalās dažādos nozares attīstībai veltītos pasākumos.

"Dalība starptautiskos kinofestivālos ir fundamentāla kinoveidotāju un citu nozares profesionāļu darba sastāvdaļa. Mēs esam gandarīti, ka Baltijas valstu animācijas norises kā unikālas pamana arī starptautiskajā vidē. Mums – Latvijai, Lietuvai un Igaunijai – šī ir lieliska iespēja izrādīt savas filmas un izcelt gan mūs vienojošos, gan atšķirīgos elementus, vairot mūsu radošo spēku atpazīstamību. Tādējādi mēs soli pa solim būvējam un stiprinām Latvijas kā animācijas lielvalsts tēlu," komentēja festivāla dalībniece, Latvijas Animācijas asociācijas vadītāja Anna Zača. 

Festivāla "Animasyros 2022" laikā īpašā filmu programmā skatītājiem tiks demonstrētas vairākas Latvijas īsfilmas – Lizetes Upītes "Rīgas ceriņi", Kārļa Vītola "Mīnotaurs", Daces Rīdūzes "Puteklis", Edmunda Jansona "Bize un Neguļa", savukārt Ginta Zilbaloža pilnmetrāžas filma "Projām", kas 2020. gadā tika virzīta ASV Kinoakadēmijas "Oskara" balvas nominācijai par labāko pilnmetrāžas animācijas filmu, tiek demonstrēta īpašā ārpuskonkursa seansā. Gints Zilbalodis festivālā uzaicināts arī kā starptautiskās un Hellēnisko jeb Grieķijas filmu konkursa žūrijas loceklis, kā arī iesaistīsies animācijas filmu kuratores Annas Začas vadītajā Baltijas valstu režisoru un producentu publiskajā diskusijā par saskares punktiem un atšķirībām pieejā, veidojot animācijas filmas Baltijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti