VIDEO: Publicēts daudzsēriju mākslas filmas «Krimināllieta iesācējam» treileris

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jau 11. martā pie televīzijas skatītājiem nonāks jaunā daudzsēriju krimināldrāma "Krimināllieta iesācējam", kuras līdzproducenti ir ''Latvijas Mobilais telefons'' (LMT) un Latvijas Televīzija (LTV). Filmas pamatā ir leģendārā latviešu rakstnieka, detektīvu meistara Andra Kolberga kriminālromāns "Meklējiet sievieti". Spraigus notikumus 1995. gadā septiņās sērijās uz ekrāniem izdzīvos gan Latvijā jau iemīļoti aktieri un uzlecošās zvaigznes, gan spilgti aktieri no ārzemēm, informēja filmas veidotāji.

Filmas darbība norisinās 1995. gadā, kad Latvija nupat ir atguvusi neatkarību, un sižeta centrā ir kādas ietekmīgas sievietes nāve, kuras lietu uztic izmeklēt jaunam policijas darbiniekam. Septiņu sēriju mākslas filmas režisors ir Armands Zvirbulis, producente – Arta Ģiga, operators – Gints Bērziņš. Filmas tapšanā piedalījušies arī citi pieredzējuši filmu veidotāji. Aktieru sastāvu – Madara Zviedre (Saldovere), Diāna Krista Stafecka, Ritvars Logins, Ģirts Krūmiņš, Mārcis Maņjakovs, Jurijs Djakonovs un Uldis Dumpis – kā arī ārvalstu aktieri: Aleksejs Gorbunovs (Ukraina), Hrants Tokhatjans (Armēnija), Valentīns Novopoļskis (Lietuva), Jurijs Curilo (Krievija), Andrejs Iļjins (Krievija).

"Manuprāt, krimināldarbam jābūt labi noblietētam, labi sakultam. Man vienmēr ir ļoti patikušas vecās, septiņdesmito un astoņdesmito gadu franču krimināldrāmas – Klods Šabrols un līdzīgi autori. Tas ir piemērs, uz ko tiekties, bet primārais, strādājot pie "Krimināllieta iesācējam", mums bija tā pasaule, ko savā romānā uzbūris Andris Kolbergs. Viņa romāni ir ļoti kinematogrāfiski, un "Meklējiet sievieti", pēc kura motīviem tapusi daudzsēriju krimināldrāma, arī tāds ir. Romāns ir īsts meistardarbs, tajā ir daudz varoņu, paralēlo pasauļu un sižeta līniju. Šķiet, ja Andris uzrakstījis rindkopu, tā varētu varbūt pat veselas sērijas vērta, tāpēc mums kā filmas autoriem daudzkārt nācās izšķiries, ko no tā visa atstāt un ko saglabāt sižetam septiņu sēriju garumā. Tas bija ļoti, ļoti, ļoti grūti, bet no sirds ceru, ka mums tas ir izdevies un skatītāji novērtēs mūsu veikumu," atklāja filmas režisors Armands Zvirbulis.

Daudzsēriju filmas "Krimināllieta iesācējam" līdzproducenti ir LMT, Latvijas Televīzija, kā arī kopproducenti no Lietuvas – "InScript" – un Krievijas – "ChBK films". Projekts tika izvēlēts Nacionālā kino centra 2020. gadā rīkotajā konkursā par augstvērtīgu seriālu izveidi.  Filmas tapšanu finansiāli atbalstījis arī Lietuvas Kino centrs un Latvijas Valsts kultūrkapitāla fonds.

Daudzsēriju kriminālfilma no 11. marta bez maksas būs skatāma lietotnē ''LMT Viedtelevīzija'' un viedtelevizija.lv, bet rudenī arī LTV1.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti