VIDEO: Diskusija «Latvijas kino. Jaunie laiki»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" sadarbībā ar Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA)  Nacionālo filmu skolu un portālu "Kino raksti" 23. februārī pulksten 15.00 rīko diskusiju "Latvijas kino. Jaunie laiki", kas skatīs pēdējos trīsdesmit gadus Latvijas kinomākslā.

Diskusija būs skatāma tiešraidē portālā LSM.lv, kā arī "Lielā Kristapa" "Facebook" lapā.

Diskusija notiks divās daļās ar pārtraukumu no pulksten 16.00 līdz 16.30.

Diskusijas programma:

15.00 "Latvijas kino. Jaunie laiki" I daļa. 1990–2020

Pagājušā gada nogalē klajā nāca fundamentāls pētījums par neatkarīgās Latvijas kino "Latvijas kinomāksla. Jaunie laiki. 1990–2020". Diskusijā piedalīsies monogrāfijas veidotāji un autori, taču tā nebūs atskaite par padarīto. Grāmata tiks izmantota kā pamats jautājumam "Kādas Latvijā ir kino veidošanas prakses un teorijas attiecības?" Citi, no šī izrietoši jautājumi, un, iespējams, atbildes atklāsies diskusijas laikā.

Diskusijas vadītājs: producents Uldis Cekulis. Diskusijā piedalās: LKA profesore un vadošā pētniece Inga Pērkone; LKA pētniece, Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma; LKA profesors, pētnieks, kinorežisors un scenārists Dāvis Sīmanis; LKA zinātniskā asistente un vieslektore Zane Balčus; animācijas kino pētniece un kritiķe Ieva Viese-Vigula. Vadītājs sola tiešumu, saprotamību, nekādu snobismu. Aicinām klausīties un skatīties ikvienu!

Monogrāfija ir tapusi valsts pētījumu programmas projektā "Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai" ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

16.30 – "Latvijas kino. Jaunie laiki" II daļa. 2021

Diskusijas otrā daļa tiek rīkota sadarbībā ar interneta žurnālu "Kino Raksti", kas pastāvīgi seko Latvijas filmu nozares attīstībai un aicinās domāt par kinoprocesiem šodien – "Lielā Kristapa" laikā, bet arī pirms un pēc balvu dalīšanas, pirms un pēc pandēmijas, vakar, šodien un rīt. Vai kinodzīve ir radikāli mainījusies, un vai "Lielais Kristaps" tiek tai līdzi? Vai Nacionālā kino balva ir uzticams mērinstruments un ko rāda mērījumi? Vai nozares attīstība iet uz to pusi, kur to gaida skatītāji?

Diskusijā piedalās visas ieinteresētās puses – praktiķi un teorētiķi, nozares vadība un filmu izrādītāji – kinokritiķe un kinoteātra "Splendid Palace" kuratore Daira Āboliņa, producente Alise Ģelze, režisors un producents Matīss Kaža, LMT Viedtelevīzijas satura vadītāja Anna Rozenvalde, producents Guntis Trekteris, Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma, sarunu vada portāla "Kino Raksti" galvenā redaktore Kristīne Matīsa.

KONTEKSTS:

"Lielā Kristapa" skatītāju balsojums

Piedalies nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" skatītāju balsojumā! Izvēlies savu favorītu un balso reizi dienā līdz 25. februāra pulksten 23.59.

Skatītāju balsojuma uzvarētāju paziņos “Lielā Kristapa” balvu pasniegšanas ceremonijā 27. februārī.

Nacionālā kino balva "Lielais Kristaps" norisināsies no 24. līdz 27. februārim, to atklās festivāla mājās-kinoteātrī "Splendid Palace" ar ārpuskonkursa pirmizrādi – Armanda Zvirbuļa režisētās daudzsēriju filmas "Krimināllieta iesācējam" pirmajām divām sērijām. Kinoteātrī notiks vairākas pirmizrādes un būs iespējams noskatīties daudzas balvai nominētās filmas. Klātienes pasākumi notiks "zaļajā režīmā" – tos varēs apmeklēt ar derīgu Covid-19 vakcīnas vai pārslimošanas sertifikātu. Tiešsaistē portālā filmas.lv varēs noskatīties retrospekcijas programmas un studentu konkursa filmas. "Lielā Kristapa" noslēguma ceremonija notiks 27. februārī "Hanzas peronā", un tiešraidē to translēs LSM un Latvijas Televīzija.

Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps" rīko biedrība Latvijas Kinematogrāfistu savienība sadarbībā ar Nacionālo kino centru un Latvijas Republikas Kultūras ministriju, atbalsta Rīgas dome un "Latvijas Mobilais telefons". "Lielā Kristapa" partneri: "Splendid Palace", Latvijas Nacionālais arhīvs, Rīgas Kino muzejs, "Neiburgs", "Amber Distribution Latvia", "Skrīveru saldumi", "Valmiermuiža", "Mitto", "Masterprint" un "Kalve", informatīvais atbalsts: Latvijas Televīzija, LSM, "Cālis", "Diena", "Kultūras Diena", "Kino Raksti" un "Santa".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti