Sadaļas Sadaļas

«Vectēvam, kas bīstamāks par datoru» jau 42 000 skatītāju; filma dodas uz reģioniem

Septembra pēdējā nedēļā, kad pirmās Simtgades filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” skatītāju skaits kinoteātros jau pārsniedzis 42 000, Vara Braslas jaunā ģimenes spēlfilma ar apvienības “Kinopunkts” palīdzību dodas vēl tuvāk skatītājiem – tagad to varēs noskatīties ne tikai kinoteātros, bet arī reģionālajās kultūras iestādēs un citur, šobrīd jau apstiprināts seansu plāns vairāk nekā 100 vietās visos novados.  

Kopš 18. augusta visā Latvijā filma "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" tika demonstrēta kinoteātros, izpelnoties lielu publikas atsaucību – piemēram, Madonas kinoteātrī "Vidzeme" Vara Braslas jaunais darbs jau kļuvis par apmeklētāko filmu visā 2017. gadā.

Šajā nedēļā sākas jauns filmas izplatīšanas cikls, un filmas producentu komandai palīgā nāk pieredzējusī apvienība „Kinopunkts”, kam jau ir savs stabils, vairāku gadu garumā kopts sadarbības partneru tīkls visā Latvijā.

Informācija par filmas izrādīšanu kinoteātros joprojām atrodama studijas "F.O.R.M.A." mājaslapā, savukārt novadu un pagastu seansu plāns būs pieejams Nacionālā kino centra mājaslapā nkc.gov.lv. Kino demonstrēšanas vietām visur Latvijā ir iespējams aicināt uz tikšanos filmēšanas grupas dalībniekus, sazinoties ar filmas pārstāvjiem studijā "F.O.R.M.A.".

Pirmie filmas „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” seansi ārpus lielajiem kinoteātriem jau notikuši šonedēļ Aizputē, Brocēnos un citur Saldus novadā, 29. septembrī sākas filmas izrādīšana Baldonē, un tuvākajās dienās filma sasniegs visdažādākās vietas visos Latvijas novados – seansi jau apstiprināti Rojā, Jēkabpilī, Viesītē, Priekulē, Ropažos, Irlavā, Ērgļos, Gaujienā, Kandavā, Jaungulbenē, Lapmežciemā, Salaspilī un citur, kopumā tātad jau vairāk nekā 100 vietās, kur vien iespējams demonstrēt kino.

Apvienības „Kinopunkts” pārstāve Maija Kalniņa stāsta, ka nespējot vien apstrādāt daudzos pieprasījumus, vairāki novadi piesaka vēlēšanos demonstrēt filmu uzreiz vairākos pagastos.

Skatītāju interese apliecina, ka veiksmīgi realizēsies Nacionālā kino centra un filmas producentu, studijas „F.O.R.M.A.” mērķis - nodrošināt, lai ikviens gribētājs Latvijā varētu noskatīties jauno Simtgades filmu.

Jau ziņots, ka filma „Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”, kas stāsta par lielpilsētas zēna Oskara vasaru mazpilsētiņā pie vectēva, ir pirmā filma Nacionālā kino centra programmā „Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, kur kopumā top 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, divas animācijas un astoņas dokumentālās filmas.

Oktobrī un novembrī Simtgades filmu pirmizrāžu ciklu turpinās divas dokumentālās filmas – Ilonas Brūveres "Ievainotais jātnieks" un Askolda Saulīša „Astoņas zvaigznes”.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt