Valsts svētkos «Pūt, vējiņi! Filmas arheoloģija» pirmizrāde

Atzīmējot Latvijas 95 gadu dzimšanas dienu, svētdien, 17.novembrī, pulksten 19.05 LTV1 piedāvās Latvijas Televīzijas režisores Agitas Cānes-Ķīles un kino kritiķes Dairas Āboliņas veidoto dokumentālo filmu "Pūt, vējiņi! Filmas arheoloģija". Filmas svinīgā kino pirmizrāde gaidāma 14.novembrī pulksten 19.00 kinoteātrī „Splendid Palace".

Studijas „Visio" producētā filma „Pūt, vējiņi! Filmas arheoloģija" tapusi režisora Gunāra Pieša kino klasikas „Pūt, vējiņi!" 40 gadu jubilejas gadā, pāvēršot leģendāro stāstu par kinovēstures trilleri ar laimīgām beigām. Filmā izsekots „Pūt, vējiņi" uzņemšanas gaitai, balstoties arhīvu dokumentos, filmu materiālos un cilvēku liecībās.

Pēc Raiņa tāda paša nosaukuma lugas motīviem tapušais Gunāra Pieša kinodarbs „Pūt, vējiņi" bija pirmais un vienīgais latviešu kino mēģinājums ekranizēt kādu no izcilā rakstnieka darbiem. Tas bija lemts vienīgi režisoram Gunāram Piesim, cilvēkam ar smagu raksturu un sarežģītu radošo likteni. Daudziem karstā vasara filmas uzņemšanas laukumā kļuva neaizmirstama uz mūžu - kādam ar uzplaukušu mīlestību, kādam ar mākslas brīnuma apjausmu, vēl kādam ar nervu sabrukumu...

Komponista Imanta Kalniņa filmai radītā mūzika iedvesmoja un radīja neaizmirstamu pacēlumu „Pūt, vējiņi!" filmēšanas laukumā, bet abu scenāristu - Gunāra Pieša un Imanta Ziedoņa - nesaskaņas par Raiņa idejām pārauga atklātā konfliktā. Kino skatītāji Esmeraldu Ermali, Ģirtu Jakovļevu un Astrīdu Kairišu filmas tēlos ir kanonizējuši, bet cīņas par vienīgo pareizo aktieru izvēli tolaik izvērsās valsts mērogā ar asarām, salauztām sirdīm un liktenīgiem lēmumiem... Taču filma kļuva par notikumu, kas šobrīd ierakstīts Latvijas kino klasikas kanonā.

Rīgas kinostudijas mākslas filma „Pūt, vējiņi!" LTV1 ēterā 17.novembrī pulksten 21.40.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt