Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas dalībnieki ierosmi darbiem smeļas Kuldīgas muzeja krājumā

Šonedēļ Kuldīgas novada muzeja krājumā savas ierosmes darbiem smeļas Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas (ISSP) dalībnieki, lai trīs dienu laikā realizētu savu ideju, kuru plašākam lokam prezentēs jau nedēļas nogalē.

Sestdien, 4. augustā, plkst. 19.30 interesenti ir aicināti uz Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas (ISSP) dalībnieku darbu izstādes atklāšanu Kuldīgas Mākslas namā, informēja Kuldīgas novada muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Dzelstiņa. 

Kā stāsta meistarklases “Arhīva drudzis” (“Archive Feaver”) kuratore Liza Bernarde (Lisa Barnard), ierosmi idejai par krājuma materiāla izmantošanu fotogrāfiju tapšanā smēlusies no franču filozofu Ž. Deridā un M. Fuko idejām, kuri savos darbos apskatījuši jautājumus par cilvēka tieksmi arhivēt un arhīva nozīmi vēsturiskās un mūsdienu telpas veidošanā. 

Nedēļas laikā darbnīcas dalībnieki ir iepazinušies gan ar teorētisko materiālu par arhivēšanu, gan apmeklējuši Kuldīgas novada muzeju, kur izstādē “Kuldīga un novads 100 gados” guvuši ieskatu valsts un novada vēsturē un pirmās ierosmes saviem darbiem.

Par projektu iecerēm, pētot muzeja krājuma materiālu, stāsta paši vasaras skolas dalībnieki: “Mani interesē barikāžu laiks, meklēju muzeja krājumā simbolus, kurus varu izmantot, aktualizējot šo tēmu, piemēram, ieročus, kā motīvu savam darbam esmu izvēlējies līnijas”, stāsta Kristofers Goldi (Cristopher Ghioldi) no Itālijas. 

Tonijs Ruso (Toni Russo) no Šveices savu projekta ieceri saista ar cilvēku emocionālo pasauli, viņu interesē, kā emocijas attēlotas vēsturiskajās fotogrāfijās un kā tvert tās mūsdienu pilsētas vidē. Savu projektu Tonijs nosaucis “Vientuļo siržu klubs” (“The Lonely Hearts Club”). 

Jūlija Kriviča (Ukraina/Polija) interesējas par 20. gs. 40. gadiem. Pētot tā laika vēsturisko materiālu, viņu interesē gan fotogrāfijas, kurās redzami Otrā pasaules kara karavīri, gan kartes, kas attēlo ģeopolitisko situāciju Eiropā. Jūlija savā darbā cenšas aktualizēt arī tā laika propagandas jautājumus.

Par savu projektu “Kuldīgas futbola vēsture starp fikciju un realitāti” (“Kuldiga’s Football History between Fiction and Reality”) stāsta Nikolā Moritu (Nicola Morittu) no Itālijas: “Šobrīd radu sērkociņu fabrikas “Vulkāns” komandas futbolista dzīves stāstu, izmantojot dažādus krājuma materiālus. Akcentēju arī tā laika sabiedrību un vidi, kurā viņš varētu būt dzīvojis, tāpēc man interesē 60. gadu laikraksti.” 

Meistarklases “Arhīva drudzis” dalībnieki interesējas arī par latviešu tradīcijām, piemēram, Līgo svētku un Dziesmu un deju svētku simboliku.

Elifa Kahveci (Elif Khveci) no Turcijas savās fotogrāfijās ir iecerējusi radīt stāstu par ziedu un koku maģisko nozīmi latviešu rituālos un svētku tradīcijās. 

Plkst. 22.00 dalībnieku noslēguma darbu projekcijas būs apskatāmas uz brīvdabas kinoteātra “Goldingen Knight Cinema” ekrāna. Ar ISSP 2018 programmu var iepazīties vasaras skolas mājaslapā
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti