Kultūras ziņas

Latvijā sāk rādīt Vitālija Manska filmu

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Atklāj izstādi un labākās fotogrāfijas

Stacijas laukumā eksponē labākos konkursa «Gada balva fotogrāfijā» darbus

Noslēdzot konkursu “Gada balva fotogrāfijā 2015”, šodien Stacijas laukumā, Rīgā, atklāta plaša brīvdabas lielformāta fotogrāfiju izstāde un paziņoti aizvadītā gada labāko fotogrāfiju autori.

Izstādē aplūkojamas 100 labākās konkursam iesūtītās fotogrāfijas. Kā izteicies Ilmārs Znotiņš, fotogrāfs un “Gada balvas fotogrāfijā” kurators, izstādes mērķis ir pievērst pilsētnieku un tās viesu uzmanību iemūžinātajiem fotomirkļiem, kas ikdienas straujajā ritmā paliek nepamanīti.

Konkurss Gada balva fotogrāfijā tiek organizēts kopš 2010.gada un ar katru gadu pieaug konkursam pieteikto fotogrāfiju skaits. 2015.gada konkursam tika pieteiktas 6082 fotogrāfijas trīs kategorijās – “Cilvēks”, “Notikumi” un “Dabas skaistums”. 100 labākās fotogrāfijas izvēlētas starptautiskai žūrijai rūpīgi vērtējot visus iesniegtos darbus. Žūrijas sastāvā bija pasaulē pazīstamie fotogrāfi, daudzi konkursu žūriju locekļi - Trevors Jerberijs (Trevor Yerbury), Pīters Ellis (Peter Ellis) un  Deniss Orčards (Deniss Orchard). Izvēloties 100 labākās fotogrāfijas arī tika noteikti katras kategorijas uzvarētāji.

Uzvarētājs kategorijā "Dabas skaistums" ir Jānis Bērziņš, uzvarētājs kategorijā "Notikumi" ir Arvis Ertmanis un uzvarētājs kategorijā "Cilvēks" ir Aleksejs Alifanovs. Šogad tika pasniegta arī skatītāju simpātiju “Failiem.lv” balva, ar 663 balsojumiem to saņēma Ingas Pudnikas darbs "Ulrika". Savu simpātiju balvu pasniedza arī  tirdzniecības centra “Origo” vadītājs, to piešķirot Nataļjai Novikovai par bildi “Pārtraukums.” Bez publiskas sumināšanas konkursa uzvarētājs katrā no trim kategorijām balvā saņēma jaunu fotokameru.

 

“Gada balva fotogrāfijā 2015” izstāde ikvienam interesentam apskatāma līdz 2016. gada 1. jūnijam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti