Signes Baumanes jaunajai filmai trūkst vēl 75 tūkstoši dolāru

Animācijas režisore Signe Baumane, kura ar savu pirmo pilnmetrāžas animācijas filmu “Akmeņi manās kabatās” izpelnījusies plašu ievērību visā pasaulē, strādā pie jaunas filmas “Mans laulību projekts” un finansējumu vāc ar interneta platformas “Kickstarter” palīdzību. Pēc astoņām dienām kampaņa noslēdzas, bet vēl nepieciešami apmēram 75 000 ASV dolāru.

Signe Baumane joko, ka atbalsta kampaņas sākumu esot izjaukusi ASV jaunā prezidenta Donalda Trampa inaugurācija, jo tajā laikā cilvēki visā pasaulē ne par ko citu neesot interesējušies. Pamazām kampaņa “uzņēmusi apgriezienus”, šobrīd tajā iesaistījušies jau vairāk nekā 600 atbalstītāji un savākti gandrīz 50 000 dolāri, tomēr vēl atlikusi vairāk nekā puse no pieteiktās summas.

Jāatgādina, ka "Kickstarter" kampaņu galvenais noteikums ir “All or Nothing” – ja 30 dienu laikā netiek savākta visa pieteiktā summa, projekts nesaņem neko. Signei Baumanei šajā laikā svarīga šķiet cilvēku atsaucība un entuziasms, kas iedrošina: “Man patīk, ka ir cilvēki, kas tic tēmai, tic man, tic šim darbam, šai filmai, kas vēl top, un atbalsts uzliek pienākumu man”.

ASV, Ņujorkā dzīvojošā Latvijas režisore, māksliniece un scenāriste Signe Baumane platformas "Kickstarter" palīdzību veiksmīgi izmantoja jau savas pirmās pilnmetrāžas filmas finansēšanai – 2013.gada sākumā mēneša laikā apmēram 800 cilvēku atbalsts topošajai filmai "Akmeņi manās kabatās" ļāva savākt 50 780 dolārus, pārsniedzot pašu noteikto summu 42 800 dolāri.

"Kickstarter" platforma ir tā sauktā “crowd-funding / pūļa finansēšanas” metode – kampaņas autori aicina cilvēkus visā pasaulē atbalstīt topošo filmu, pretī solot dažādas balvas, ieskaitot iespēju tikt iemūžinātam filmas titros, ielūgumus uz pirmizrādi un ekskluzīviem seansiem; Signe Baumane piedāvā arī savu iepriekšējo filmu kopijas, filmu oriģinālzīmējumus utt. 30 dienu laikā ir jāsavāc kampaņas autoru noteiktā summa, bet, ja tas nenotiek, atbalstītāji rezervēto naudu saņem atpakaļ un kampaņa mērķi nesasniedz.

Filma "Akmeņi manās kabatās" (2014), “jocīgā filma par depresiju”, kā to dēvē pati autore, un līdz šim vispersoniskākais Signes Baumanes darbs, pelnīti kļuva par festivālu hitu un Latvijas pieteikumu ASV Kinoakadēmijas balvai, saņēma vairākas balvas gan Nacionālajā filmu festivālā Lielais Kristaps, gan citur pasaulē daudzos festivālos; Latvijā Signe Baumane saņēma Izcilības balvu kultūrā un joprojām aktīvi nodarbojas ar filmas izplatīšanu dažādos formātos.

Topošā filma "Mans laulību projekts / My Love Affair With Marriage", kas atbalstīta arī Nacionālā Kino centra projektu attīstīšanas konkursā, ir tikpat personisks stāsts, tā centrā ir autobiogrāfisks tēls – jauna sieviete Zelma, kura tic, ka mīlestība un laulība ir vissvarīgākās lietas dzīvē, tomēr vienmēr kaut kas “noiet greizi”. Stāstā darbojas 30 tēli, starp tiem arī četras himeriskas sirēnas, kuras “ar savām dziesmām ievilina Zelmu fantāzijās par mūžīgu mīlestību un nebeidzamu laimi”.

Šobrīd finansējums nepieciešams filmas skaņu celiņa izveidošanai, komponista un aktieru honorāriem, skaņu ierakstu studijas īrei utt. Detalizēts apraksts par projekta gaitu jau kopš 2015. gada, radošo grupu un partneriem izlasāms "Kickstarter" lapā, tur arī iespēja atbalstīt projektu, ieskaitot kontā jebkura lieluma summu.

Jau vēstīts, ka topošajā animācijas filmā vienu no lomām ierunās aktieris Metjū Modīns.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti