Pēcpusdiena

Finanšu pratība pērn paaugstinājusies: palielinājies uzkrājumu apmērs

Pēcpusdiena

Kampaņas "Mana jūra" laikā notiks Baltijas jūru piesārņojošo atkritumu monitorings

Seriālu un mazbudžeta filmu veidošanai sadalīs 1,2 miljonu eiro

Seriālu un mazbudžeta filmu veidošanai sadalīs 1,2 miljonu eiro

Nacionālais kino centrs (NKC) ir izsludinājis divus konkursus, kuros seriāla un mazbudžeta filmu projektiem plāno sadalīt nepilnus 1,2 miljonus eiro.

"Šie konkursi ir ārpus kārtas konkursi, un tie ir saistīti ar papildu finansējumam no īpašas budžeta programmas, tie ir līdzekļi neparedzētiem gadījumiem. Covid-19 sekas jūtamas daudzās un dažādās nozarēs, tai skaitā arī kino," Latvijas Radio skaidroja Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma. "Konkursu mērķis ir aktivizēt procesus, dot iespēju kino profesionāļiem veidot projektus."

Seriālu jeb "kvalitatīvu, mākslinieciski augstvērtīgu daudzsēriju filmu" attīstīšanai un veidošanai 2020. gadā plānots sadalīt vienu miljonu eiro. Projektus šajā konkursā var iesniegt līdz 7. augustam.

"Liels izaicinājums ir iespēja atbalstīt divus televīzijas seriālus, kam paredzēts finansējums viena miljona eiro apmērā," atzina Rietuma. "Kopā par šo finansējumu jāizveido vismaz 14 sērijas, ideālā gadījumā tās būtu diviem gana apjomīgiem projektiem."

Rietuma arī skaidroja, ka projektiem ir jāatbilst konkrētām prasībām, kas ir formulētas Ministru kabineta noteikumos, saskaņā ar kuriem Nacionālais kino centrs var finansēt šos projektus.

"Tie ir jauni apjomīgi ambiciozi projekti, kas prasīs pamatīgu izturību no to realizētājiem. Darba apjomi ir milzīgi," uzskata Rietuma.

Viņa arī minēja, ka interese par konkursu jau ir – cerams, ka tas realizēsies labos pieteikumos.

Savukārt mazbudžeta spēlfilmu attīstīšanai konkursā tiks sadalīti 180 000 eiro. Šajā konkursā projektus var iesniegt līdz 11. augustam.

"Mazbudžeta spēlfilmām 180 tūkstoši. Konkurss, kas domāts jaunu režisoru darbiem, kas nebaidās riska un izaicinājuma. Tā nav liela nauda filmas veidošanai, bet tā ir iespēja jauniem filmu veidotājiem izmēģināt spēkus konkursā," uzsvēra Rietuma.

KONTEKSTS:

2020. gada 16. jūnijā Ministru kabinets pēc Kultūras ministrijas (KM) izstrādāta rīcības plāna lēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 2020. gadā piešķirt 9,7 miljonus eiro kultūras nozarei, tai skaitā 2 miljonus – Latvijas filmu nozarei. 2020. gada 9. jūlijā šis valdības lēmums apstiprināts Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā.

Nacionālais kino centrs organizē 3 projektu konkursus, kuros plānots sadalīt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirto finansējumu (tāpēc tas paredzēts tikai tādām izmaksām, ko iespējams segt līdz 2020. gada 31. decembrim): Seriālu (kvalitatīvu, mākslinieciski augstvērtīgu daudzsēriju filmu) attīstīšanas un veidošanas konkursu; mazbudžeta spēlfilmu attīstīšanas (un veidošanas) projektu konkursu; Covid-19 krīzes seku pārvarēšanas atbalsta konkursu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti