Sandijs Semjonovs turpina ciklu «Deviņdesmitie» un piedāvā jaunus dokumentālus projektus

Režisors un žurnālists Sandijs Semjonovs jaunajā gadā turpina dokumentālo filmu ciklu „Deviņdesmitie” un piedāvā jaunus dokumentālo filmu projektus.

Ceturtdien, 4.janvārī, LTV1 plkst. 21.15 televīzijas pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma „Okeāna saviļņotie”, kurā stāstīts par Kārļa Bardeļa un Ginta Barkovska ceļojumu airu laivā pāri Atlantijas okeānam.

Savukārt 4. janvārī plkst. 20 LTV1 demonstrēs cikla „Deviņdesmitie” otro turpinājumu. Pirmā cikla filma, kas vēsta par sadzīvi 20.gadsimta 90.gados, skatāma Replay.lv, bet otrā filma būs veltīta 90.gadu tehnoloģijām.

Kā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā „Rīta Panorāma” norāda Sandijs Semjonovs, šobrīd ir labs brīdis turpināt dokumentālo filmu ciklu „Deviņdesmitie”, jo ir Latvijas valsts simtgades gads, bet otrās neatkarīgās Latvijas laiks sākās tieši pagājušā gadsimta 90.gados.

Pirmā cikla daļa tika demonstrēta LTV pirms gada. Tā bija veltīta vairāk politikai un ekonomikai 90.gados, bet jaunajā cikla filmās uzmanība pievērsta 90.gadu tehnoloģijām, sportam, kino, sadzīvei un reklāmai, norāda Semjonovs.

Tapšanas procesā ir arī dokumentālā filma par Noru Bumbieri. Kā norāda Semjonovs, pētot televīzijas arhīvus, atklājies, ka nav neviena dokumentāla stāsta par latviešu estrādes zvaigznes Noras Bumbieres dzīvi un personību.

"Viens ir tas, ka mēs esam uztaisījuši veselu gūzmu ar intervijām ar [Bumbieres] laikabiedriem. Paralēlā stāsta līnija, kur, es ceru, viss līdz galam izdosies, ir par to, kā klājas viņas bērniem. Un trešā līnija ir padomju laika estētika, kur mēs inscenējam kadrus un nepretendējam uz absolūtu taisnību, bet cenšamies dabūt sajūtu," stāsta Semjonovs.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti