Sākusies pieteikšanās Starptautiskajai fotogrāfijas vasaras skolai Kuldīgā

Šovasar Latvijā desmito gadu pēc kārtas pulcēsies fotogrāfijas mākslinieki un interesenti no visas pasaules, lai piedalītos starptautiski atzītu fotogrāfu meistardarbnīcās un diskutētu par nozares aktualitātēm. Pieteikumi
Starptautiskajai fotogrāfijas vasaras skolai (ISSP) Kuldīgā tiek gaidīti līdz 20.aprīlim.

"International Summer School of Photography" (ISSP), kas aizsākās 2006.gadā ar vienreizēju pasākumu Ludzā, tagad zinātāju vidū atzīta par Eiropā labāko fotogrāfijas vasaras skolu. Tai katru gadu konkursa kārtībā piesakas arvien vairāk fotogrāfu un vizuālo mākslinieku no visas pasaules.

Šogad ISSP norisināsies no 1. līdz 9.augustam Pelču pilī pie Kuldīgas. Svinot desmito jubileju, rīkotāji sola izcilu, pasaules līmeņa meistarklašu vadītāju izlasi, kā arī piepildītu vakara lekciju un diskusiju programmu, kas būs atvērta jebkuram interesentam.

Jubilejas gadā sešas ISSP meistardarbnīcas vadīs starptautiski pazīstami un godalgoti mākslinieki, kuri pārstāv dažādas fotogrāfijas jomas. ISSIP viesosies viens no mūslaiku vadošajiem dokumentālajiem fotogrāfiem, aģentūras "Magnum" biedrs Džims Goldbergs, kurš strādā ar attēlu un tekstu, bieži sadarbojoties ar margināliem sabiedrības pārstāvjiem, intīmu un emocionālu portretu autore, "Magnum" aģentūras fotogrāfe Alesandra Sangvineti, pazīstamā britu fotogrāfe un pasniedzēja Anna Foksa, kuras darbnīcā studenti pētīs cilvēka un dabas attiecības, radot jaunus mītus. Meistarklases vadīs arī Latvijā dzīvojošais Aleksandrs Gronskis, kurš pēdējo gadu laikā guvis plašu atzinību pasaulē, savos darbos pētot mūsdienu Krievijas ainavu, kā arī viens no Japānas pazīstamākajiem fotogrāfiem Takaši Homa, kura vadībā dalībnieki eksperimentēs ar "camera obscura" tehniku.

Fotogrāfijas pasaulē grāmatas kļūst par aizvien nozīmīgāku mediju, tāpēc ISSP studentiem būs iespēja arī radīt grāmatu maketus darbnīcā ar neatkarīgajiem izdevējiem "Akina Books" un fotogrāmatu ekspertu Niko Baumgartenu.

Starptautiskās Fotogrāfijas vasaras skolas dalībnieki deviņu dienu garumā intensīvi strādās fotogrāfijas profesionāļu vadībā, radot projektus noslēguma izstādei - fotogrāfiju sērijas, grāmatas vai multimediju darbus.

Šogad plānota arī īpaša darbnīca Pelču un Kuldīgas novada jauniešiem. Nedēļas laikā jauniešiem būs iespēja piedalīties vasaras skolas programmā un pieredzējušu pasniedzēju vadībā apgūt fotogrāfijas un stāstu stāstīšanas pamatus.

Pieteikšanās ISSP notiek līdz 20.aprīlim. Plašāka informācija par pieteikšanos pieejama ISSP mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti