Kultūras ziņas

Bramberga lielās formas darbi «Liepājas dzintarā»

Kultūras ziņas

Rīgas Doma ērģeļmūzikas festivāls

Bezmaksas kino Doma dārzā

Sākas tradicionālie Doma dārza kino vakari

12. jūlijā plkst. 22.30 Rīgas Doma dārzā sāksies šīs vasaras pirmais brīvdabas kinoseansu cikla "Tā ir dzīve, tas ir kino" pasākums, kurā demonstrēs digitalizētas kinohronikas no pagājušā gadsimta 20. un 30. gadiem ar politologa Ivara Ījaba ievadvārdiem.

Brīvdabas kinoseansi Rīgas Doma dārzā vasaras ceturtdienu vakaros kļuvuši par ikgadēju tradīciju, un šogad programma "Tā ir dzīve, tas ir kino" veltīta kinohronikām, kurās atspoguļota Latvijas vēsture 20. gadsimtā, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Pirmajā ceturtdienā, 12. jūlijā, apmeklētāji aicināti ieskatīties 20. gadsimta 20. un 30. gados – laikā, kad visdarbīgākais ikdienas norišu iemūžināšanas entuziasts bija operators, arī režisors un producents Eduards Kraucs. Viņa un citu autoru kinohronikās fiksēti visdažādākie sižeti – sarkanarmieši, kas 1919. gadā iesoļoja Rīgā, prezidents Jānis Čakste bruņumašīnas “Imanta” apskates laikā, Vilhelma Ķuzes konditorejas fabrika, Kārļa Ulmaņa braucieni pa Latviju un daudzas citas ikdienas dzīves ainas no Rīgas ielām, teātriem, tirgiem un laukiem.

Kinovakari Doma dārzā norisināsies arī 19., 26. jūlijā un 2. augustā. Katrs vakars būs veltīts vienai divdesmitgadei, seansus ievadīs pieaicināti lektori – par 40.–50. gadiem runās Kaspars Zellis, par 60.–70. gadiem – Vents Zvaigzne, bet 80.–90. gadus atcerēsies Sarmīte Ēlerte.

Šie Doma dārza seansi ir iespēja iepazīties ar rezultātiem, ko sniedz 2018. gadā ERAF projekta ietvaros uzsāktā apjomīgā Latvijas filmu un kinožurnālu digitalizācija un restaurācija – 38 420 minūtes kinodokumentu, kas filmēti 20. gadsimtā, atdzimst 21. gadsimta formātā. Digitalizāciju veic Latvijas filmu studija “Lokomotīve”, kam ir jau vairāku gadu garumā attīstīta un pilnveidota pieredze Latvijas filmu digitalizēšanā un restaurācijā.

Visos seansos ieeja bez maksas, seansu sākums 22.30.

Filmu programmu atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, “Conexus Baltic Grid”, organizē biedrība “Ascendum”, ar saturu piepilda Nacionālais Kino centrs un Latvijas Nacionālā arhīva Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvs.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti