Sacensība konkursā, kino terapija un seansi filmu tirgū – Latvija piedalās virtuālajā Berlinālē

No 1. marta sākas ikgadējā starptautiskā Berlīnes kinofestivāla notikumi tiešsaistē, un tajos piedalās arī Latvijas kinoprofesionāļi – ar filmu seansiem filmu tirgū, Latvijas “stendu” Berlināles virtuālajā vidē un īpašu kino terapijas seansu visiem interesentiem –, bet Berlīnes festivāla galvenajā konkursā iekļauta Latvijā uzņemtā ungāru režisora filma "Dabiskā gaismā”, kuras kopražojuma partneris ir studija “Mistrus Media”, informēja Nacionālā kino centra pārstāvji.

Pirms gada februārī Berlīnes starptautiskais kinofestivāls bija pēdējais no lielajiem kinofestivāliem, kas vēl paspēja norisināties tradicionālā formātā, bet šogad arī Berlināle spiesta pielāgoties pandēmijas ierobežojumiem. Festivāla rīkotāji nolēmuši norises dalīt divās daļās – no 1. marta līdz 5. martam virtuālajā vidē notiek ikgadējais Eiropas filmu tirgus (“European Film Market”), bet no 9. līdz 20. jūnijam, cerot uz situācijas normalizēšanos, plānots Berlināles “vasaras speciālizlaidums” ar seansiem kinoteātros, filmu pirmizrādēm un publikas un filmu veidotāju satikšanos klātienē. Berlināles konkursa programmām atlasītās filmas būs pieejamas Berlinālē akreditētajiem kinoprofesionāļiem un mediju pārstāvjiem tiešsaistē, tomēr starptautiska žūrija tās skatīsies uz lielā ekrāna Berlīnē un lēmumus par balvu piešķiršanu paziņos 4. un 5. martā, bet laureātu apbalvošana plānota klātienē jūnijā.

Latvijas vārds šogad atrodams vissvarīgākajā Berlināles konkursā  – “Competition” (“Wettbewerb”), kur starp 15 pretendentiem uz balvām iekļauta arī ungāru režisora Deneša Naģa debijas spēlfilma “Dabiskā gaismā” (“Természetes fény”), kas 2019. gadā filmēta Latvijā, piedaloties studijas “Mistrus Media” nodrošinātai Latvijas kinoprofesionāļu grupai.

Eiropas filmu tirgū katra valsts piedalās ar nacionālo stendu, un arī šogad radīts Latvijas virtuālais profils, kura veidošanā sadarbojas Nacionālais kino centrs, Latvijas Kinoproducentu asociācija un Rīgas Filmu fonds. Latvijas profilā pieejama informācija par jaunākajām un topošajām filmām, līdzfinansējuma iespējām Latvijā un filmu nozares statistikas datiem, speciāli Berlinālei izveidots reklāmas klips par šobrīd aktuālajām Latvijas filmām.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Films from LATVIA Coming Soon from National Film Centre Latvia on Vimeo.

Latvijas profila atraktīvākais notikums būs 3. martā plānotais “kino terapijas” seanss no pandēmijas nogurušajiem – starptautiski pieejamā tiešraidē psihoterapeits Nils Sakss Konstantinovs piedāvās kinematogrāfiskā ievirzē vadītu meditāciju, analītiskus iekšējos dialogus un spēka resursu meklēšanu.

Filmu tirgus skatēs jau no 1. marta atsevišķos seansos kinoindustrijas profesionāļiem būs skatāmas vairākas jaunās Latvijas filmas ar starptautisku potenciālu – režisores Lailas Pakalniņas spēlfilma “Spogulī”, režisores Daces Pūces spēlfilma “Bedre”, režisores Ilzes Burkovskas-Jakobsenas dokumentālā animācijas filma “Mans mīļākais karš”, kopražojumi “Cojs”, “Dabiskā gaismā”, “O2 / Dawn of War” un citas.

Berlīnes starptautiskais kinofestivāls ir viens no lielākajiem pasaulē un šogad notiek jau 71. reizi, ik gadu tā programmā tiek iekļautas apmēram 400 filmas, bet Eiropas filmu tirgū parasti satiekas gandrīz 1000 kinoprofesionāļu no 110 pasaules valstīm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti