Roberts Vinovskis saņem balvu Varšavas filmu festivālā

Festivālā, kas 20.oktobrī noslēdzās Polijas galvaspilsētā, filmu producents Roberts Vinovskis saņēmis speciālo žūrijas balvu par filmu "Spēlmanis", kas tapusi "Uļjanas Kim studijai" Lietuvā, sadarbojoties ar "Studiju Lokomotīve", pirmo Latvijas – Lietuvas kopražojuma spēlfilmu, kas tapusi pēdējo 20 gadu laikā.

 

Kā minēts festivāla oficiālajā paziņojumā, žūrija balvu piešķīrusi tieši filmas producentiem, augstu novērtējot spēju izveidot patiešām iespaidīgu, atmiņā paliekošu un uzrunājošu stāstu par mūslaiku dzīves problēmām, par spīti  ierobežotajiem finansu līdzekļiem un tam, ka filmu industrija mūsu valstīs, vērtējot Eiropas kontekstā, ir salīdzinoši neliela un neattīstīta.

"Šis ir patiešām negaidīts un neapšaubāmi ļoti patīkams pārsteigums", gandarījumu par balvu neslēpj Latvijas puses producents Roberts Vinovskis. "Jāteic, gadījumi, kad tiek īpaši atzīmēts tieši producenta ieguldījums, ir ļoti reti, un tādēļ jo īpaši patīkami saņemt kolēģu profesionālo atzinību par paveikto darbu. Šoreiz festivāla žūrija novērtējusi ne vien filmas māksliniecisko pusi, bet arī mūsu spēju filmas ražošanas profesionālajās kvalitātēs piedāvāt augstu, Eiropas standartiem atbilstošu līmeni, par spīti tam, ka gan industrijas iespējas, gan finansiālie līdzekļi ir krietni zem Eiropas vidējiem rādītājiem. Pat Igaunijā filmu nozarei atvēlētais budžets ir trīs reizes lielāks. Tādēļ šī balva ir jo īpaši liels prieks un gandarījums, tas neapšaubāmi ir augsts novērtējums komandas profesionalitātei, kā arī ļoti labs piemērs, ka kopā, sadarbojoties, mēs varam vairāk. Šī pieredze ar Lietuvas kolēģiem ir bijusi ļoti vērtīga, filmas sasniegumi uz šo brīdi pat ļoti iespaidīgi. Esmu drošs, ka arī nākotnē turpināsim strādāt kopā."

"Spēlmanis", kas savu pasaules pirmizrādi piedzīvoja prestižajā Sansebastjānas filmu festivālā Spānijā, ir pirmā Latvijas – Lietuvas kopražojuma spēlfilma pēdējo 20 gadu laikā. Filma tapusi gan ar Latvijas un Lietuvas nacionālo atbalstu, gan ar Eiropas Padomes filmu atbalsta fonda "Eurimages" finansējumu. Filmas režisors ir Ignas Joninas (Ignas Jonynas) no Lietuvas, operators – Jānis Eglītis no Latvijas.

Filmas centrā ir Vincents – talantīgs ātrās palīdzības mediķis, kurš aizraujas ar azartspēlēm. Aizvien biežāk nokļūstot finansiālās grūtībās, Vincents spiests meklēt risinājumu un dara to visai radoši, izveidojot spēli, kurā likmes tiek liktas uz pacientu dzīvību vai nāvi. Taču kādā brīdī Vincentam nākas izšķirties starp azartu, kas turklāt nes iespaidīgus ienākumus, vai romantiskām jūtām. Un šī izšķiršanās kļūst bīstama.

Varšavas filmu festivāls ir starptautiskā mērogā svarīgs filmu nozares pasākums, kas šogad norisinājās jau 29.reizi. Austrumeiropas nozīmīgāko filmu festivālu sarakstā Varšavas filmu festivāls minams līdzās Maskavas un Karlovi Vari festivāliem, tas saņēmis Starptautiskās filmu producentu asociācijas (FIAPF) un Starptautiskās kinokritiķu asociācijas (FIPRESCI) akreditāciju.

Varšavas filmu festivālā konkursa programmās tika iekļautas divas "Studijā Lokomotīve" producētas spēlfilmas – "Spēlmanis" tika iekļauta galvenajā, starptautiskā konkursa skatē, savukārt programmā "Free Spirit Competition" savu starptautisko ceļu pie skatītājiem sāka Ivara Tontegodes filma "Sēņotāji".

"Studija Lokomotīve" ir viena no aktīvākajām filmu studijām Baltijā, kurā top gan spēlfilmas, gan dokumentālās, gan animācijas filmas. Režisora Aika Karapetjana 2012. gadā pabeigtā spēlfilma "Cilvēki tur" savu starptautisko pirmizrādi piedzīvoja vienā no nozīmīgākajiem Austrumeiropas filmu festivāliem Karlovi Vari Čehijā, kas apliecināja gan režisora talantu, gan studijas kapacitāti. Nākamās studijas spēlfilmas – "Spēlmanis" un "Sēņotāji" turpina veiksmīgi iesākto, piedzīvojot starptautiskās pirmizrādes prestižos pasaules kino festivālos.

Nākamā gada sākumā tiks pabeigta režisora Aika Karapetjana šausmu filma "M.O.Ž.", bet patlaban norit sagatavošanās darbi pie studijas jaunākā projekta – režisora Dāvja Sīmaņa pilnmetrāžas spēlfilmas "Pelnu sanatorija", kuras filmēšanas periods sāksies šī gada beigās.

Filma "Spēlmanis" skatītājus Latvijā sasniegs nākamā gada sākumā.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti