Rīgas svētkos Kino muzejs aicina uz filmu seansiem, grima darbnīcu un etīžu teātri

Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Rīgas Kino muzejā Rīgas svētku laikā no 17. līdz 19. augustam bez maksas būs pieejama plaša programma dažādu vecumu apmeklētājiem. Muzejs šajās dienās būs atvērts no plkst. 11.00 – 18.00. 

Šī gada svētkos, Latvijas simtgades gadā, Kino muzejs atskatīsies uz kino pirms teju simts gadiem Rīgā, pievēršoties tam, kāda bija dzīve pilsētā tolaik un kāds bija tā laika kino, informēja LKA Rīgas Kino muzeja pārstāvji. Atbildes tiks meklētas gan kino seansos, gan grima darbnīcā un etīžu teātra priekšnesumos. Savukārt pats Kino muzejs uz trim dienām kļūs par ko citu – telpu, kas ar dažādu elementu palīdzību raisīs asociācijas par 20. gadsimta sākuma kinoteātru estētiku un atmosfēru. 

Kino seansos būs iespēja redzēt piecas dažādas programmas, kas veidotas sadarbībā ar Latvijas Nacionālā arhīva struktūrvienību Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvu, un tajās būs iespējams noskatīties gan kino hronikas, gan aktierfilmas, kā arī dokumentālas filmas. Programmā iekļautās hronikas apskata dažādus notikumus Rīgas dzīvē un Latvijas Republikā, piemēram, būs iespējams skatīties hronikas, kurās iemūžinātas Rīgas ieņemšana 1917. gadā, Raiņa atgriešanās Rīgā 1920. gadā un Latvijas Saeimas atklāšana 1922. gadā, kā arī Latvijas valsts pirmās desmitgades jubilejas svinības. 

Līdz ar dokumentāliem materiāliem būs iespējams noskatīties vienu no retajām inscenētajām filmām, kas saglabājušās no 1920. gadiem: Roberta Vizbuļa (pseidonīms – Zemgalis Ņirga) veidoto filmu “Uztuptēva pēdējie piedzīvojumi Rīgā” (1924), kas ir komisks stāsts par lauku vīru, kurš brauc uz pilsētu pārdot ģimenes audzētos lauku labumus un pie reizes pilsētā arī izbauda tās izklaides, kas nav pieejamas laukos. Filma sniedz ne tikai ļoti interesantu ieskatu tā laika morāles normās, bet arī rāda pārsteidzošus kadrus no Rīgas sociālās dzīves 1920. gadu sākumā, dokumentējot gan tirgošanos, gan krogu dzīvi. 

Sestdien, 18. augustā, muzejā notiks grima darbnīca, kuras ietvaros apmeklētājiem būs iespēja iejusties mēmā kino zvaigžņu tēlā profesionālas kino grimētājas Dzintras Bijubenas vadībā. Toties etīžu teātra “Nerten” aktieri uzvedumā “Kinolentes mezgli”, kas būs skatāms divas reizes, komiskā veidā iepazīstinās ar latviešu kino vēsturi un kino tapšanu (uzvedums ir piemērots visa vecuma apmeklētājiem). 
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt