Rīgas Starptautiskais kino festivāls aicina iesniegt darbus četriem konkursiem

Septītais Rīgas Starptautiskais kino festivāls (“Riga IFF”) aicina iesniegt pieteikumus četriem konkursiem. Līdzās jau nostiprinātajiem un starptautiski atpazīstamajiem – Baltijas jūras un ziemeļvalstu reģiona pilnmetrāžas filmu, starptautisko īsfilmu un Baltijas valstu mūzikas video konkursiem – pievienojas “Short Riga” Nacionālais īsfilmu konkurss, medijus informē festivāla organizatori.

Brīdī, kad virknei pavasara kino festivālu nākas atcelt norisi vai arī meklēt jaunas formas, kā nogādāt filmas līdz skatītājiem, “Riga IFF” rīkotāji pauž cerību, “ka rudens nāks ar atveldzi un jauniem spēkiem kā nozares ietvaros, tā ārpus tās.” Festivāla norise tiek plānota kā iepriekš – no 15. līdz 25. oktobrim.

Kā ik gadu, “Riga IFF” sevī ietvers dažādas tematiskās filmu programmas, daudzveidīgus kino industrijas pasākumus, aktuālas publiskas diskusijas un nu jau četrus konkursus. Sākot no 19. marta “Riga IFF” pieteikumus pieņem: “Riga IFF” Starptautiskajam pilnmetrāžas filmu konkursam (līdz 1. jūlijam), “Short Riga” Starptautiskajam un Nacionālajam īsfilmu konkursam (līdz 1. jūlijam), kā arī “Short Riga” Baltijas mūzikas video konkursam (līdz 7. augustam). Rezultāti tiks izziņoti līdz 2020. gada 10. septembrim.

“Riga IFF” radošā direktore Sonora Broka uzsver:

"Iepriekšējos gados iedibināto konkursu prestižs pieaug, un ar katru gadu saņemam aizvien vairāk filmu pieteikumu kā pilnmetrāžas, tā īsfilmu kategorijās.

Starptautiskie konkursi ir platforma, kas ļauj koncentrēti vēstīt par festivāla kinematogrāfiskajām izvēlēm, kā arī platforma, kas debijas filmu režisoriem nereti paver durvis uz prestižu kinofestivālu programmām. Likumsakarīgi, festivāla konkursu programmas piesaista arī vislielāko interesi kino veidotāju un starptautisko mediju vidē."

Arī šogad “Riga IFF” īsfilmu konkursu žūrija izvēlēsies vienu darbu, kas varēs kandidēt uz Eiropas Kino akadēmijas (EFA) balvu "Eiropas īsfilma." “Short Riga” kuratore Anna Zača atzīmē: "No 2019. gada esam starp 24 nozīmīgākajiem Eiropas īsformāta kino festivāliem, kas izvirza darbus Eiropas Kinoakadēmijas balvai par labāko īsfilmu. Šī statusa iegūšana norāda uz konkursa kvalitāti un nozīmi visā Eiropā.

Tas sniedz lielāku atpazīstamību pasaulē un iespēju biežāk redzēt Latvijas autoru vārdus starp kinoakadēmijas nominantiem un balvu ieguvējiem."

Gada gaitā starptautiskā konkursa atlases komisija kopumā izvērtē vismaz 2000 īsfilmu: gan starp iesniegumiem, gan veicot izpēti. Atlasītie 2% darbu ir starptautiskajai un vietējai auditorijai visatbilstošākie – nacionālās un pasaules pirmizrādes, aktuālas tēmas un harmoniskas programmas sastāvdaļas.

Baltijas mūzikas video jeb BMV kuratores Agneses Loginas veidotais konkurss tiecas pierādīt, ka mūzikas video ir patstāvīgs un jaudīgs īsais formāts. Tas ir Latvijas, Lietuvas un Igaunijas mūzikas video veidotāju gada notikums, kura seanss ik gadu norisinās neformālā ballītes gaisotnē, dodot iespēju apmeklētājiem sastapt videoklipu veidotājus, mūziķus, kuratorus un konkursa starptautisko žūriju.

“Riga IFF” konkursus ik gadu vērtē starptautisku kino profesionāļu žūrija – ievērojamu kino festivālu kuratori, producenti, kino institūciju pārstāvji. “Riga IFF” balvas tiek pasniegtas apbalvošanas ceremonijā, kas notiek festivāla otrajā sestdienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti