RIGA IFF filmu programma Valmieras vasaras teātra festivāla brīvdabas kinoteātrī

2. augustā, Valmieras vasaras teātra festivāla priekšvakarā, un no 3. līdz 5. augustam, festivāla norises laikā, darbosies brīvdabas kinoteātris ar Rīgas Starptautiskā kino festivāla (RIGA IFF) veidotu filmu izlasi. 

Ik vakaru pēc saulrieta Valmieras centrā – īpašā festivāla pilsētā, ko Hanzas laukumā izveidos starptautiskas vasaras skolas dalībnieki, – no pl.22.00 būs iespēja noskatīties vienu īsfilmu un pilnmetrāžas filmu, informēja Rīga IFF mediju koordinatore Elīna Kanela.

Nu jau par Valmieras vasaras teātra festivāla tradīciju kļuvušajos kino seansos zem klajas debess tiks izrādīti gan RIGA IFF iepriekšējo gadu programmās iekļauti darbi, gan tādi, kas īpaši atlasīti šim notikumam un Valmierā piedzīvos Latvijas pirmizrādi. 

Filmu izlase ir veidota dažādu vecumu skatītājiem. Auditorijai būs iespēja atklāt kino no valstīm, kas, tāpat kā Latvija, šogad atzīmē savu simtgadi – Lietuvas, Igaunijas un Polijas, kā arī Somijas, kas gadsimta jubileju atzīmēja pērn. Šo darbu vidū ir eklektiskas animācijas filmas un krāšņi piedzīvojumu stāsti. Uz filmu seansiem laipni aicināts ikviens, ņemot vērā vecuma ierobežojumus, ieeja – bez maksas.

RIGA IFF Brīvdabas kinoteātra programma Valmieras vasaras teātra festivālā

2. augusts
Penelope, rež. Heta Jēlinoja / 4'20” / Somija

Negaidīts zvans pie durvīm. Kā lai tās atver, ja dzīvoklī valda milzu nekārtība?!

Kaisas apburtais mežs (Kuun metsän Kaisa), rež. Katja Gaurilova / 88' / Somija
Pagājušā gadsimta 30. gados šveiciešu rakstnieks Roberts Krotets, uzklausot slimības laikā neparastos sapņos redzētā aicinājumam, devās uz Lapzemi. Viņš iemantoja tur mītošo sāmu uzticību un uz mūžu sadraudzējās ar Kaisu – tautas stāstnieci, pareģi un dziesminieci. Līdz pat 70. gadiem viņš kopā ar spāņu fotogrāfu Enriki Mendesu veica audio ierakstus un uzņēma kino materiālu, kas nesen pēc ilgiem meklējumiem nonāca režisores Katjas Gaurilovas – Kaisas mazmazmeitas – rokās. Tā radās šī poētiskā filma par zemi, kur saplūst sapņojums un īstenība, un par ļaudīm, kam Otrais pasaules karš atņēma vēsturiskās mājas un dzīvesveidu.
Ieteicamais vecums: 9+

3. augusts
Uz veselību! (Na zdrowie!), rež. Paulīna Ziulkovska / 5' / Polija

Viens šķaudiens, divi šķaudieni… Pēc neilga brīža šķauda jau visa pilsēta!

Aiz zilajām durvīm (Za niebieskimi drzwiami), rež. Mariušs Palejs / 99' / Polija
Dodoties ilgi gaidītajās brīvdienās, vienpadsmit gadus vecais Lukašs ar māti iekļūst auto avārijā. Kamēr viņa mamma atrodas slimnīcā, par puisēnu rūpējas krustmāte Agate – radiniece, kuru Lukašs nekad agrāk nav saticis. Viņas mājā Lukašam atvēlētajā istabā ir kādas īpašas durvis, aiz kurām atrodas cita, krāsām un iztēles bagāta pasaule. “Aiz zilajām durvīm” ir viena no veiksmīgākajām bērnu filmām Polijā, kur to kinoteātros apmeklējuši vairāk nekā 215 tūkstoši skatītājua
Filmas seansu nodrošina Polijas Republikas vēstniecība Latvijā.
Ieteicamais vecums: 7+

4. augusts
Trokšņotājs (Triuksmadarys), rež. Karolis Kaupinis / 15' / Lietuva, Zviedrija
Neliela Lietuvas ciema skola gaida apmeklētājus no Izglītības ministrijas, kuri atvedīs jaunu zvanu. Zvans nav vienīgais, kā skolai trūkst — turpmākai tās pastāvēšanai ir nepieciešams lielāks skolēnu skaits…

Paukotājs (Miekkailija), rež. Klauss Here / 99'/ Somija, Igaunija, Vācija
Talantīgais igauņu paukotājs Endels, bēgot no Padomju Savienības slepenpolicijas represijām piecdesmito gadu sākumā, bija devies svešumā, bet nu ir spiests atgriezties dzimtenē. Viņš nodibina paukošanas skolu igauņu bērniem, tomēr drīz vien vajātāji viņu atrod, un Endelam nākas izvēlēties – turpināt darbu un turēt savu solījumu audzēkņiem, vai glābt savu dzīvību. 2016. gadā “Paukotājs” saņēma nomināciju Zelta Globusam labākās ārzemju filmas kategorijā, kā arī bija Somijas izvirzītā pretendente uz Oskara nomināciju.
Ieteicamais vecums: 9+

5. augusts
Manivalds (Manivald), rež. Kintisa Lundgrēna / 13' / Kanāda, Horvātija, Igaunija

Manivalds ir 33 gadus veca lapsa, kurš dzīvo kopā ar savu pensionēto un neizturami valdonīgo māti. Taču viņu rāmā dzīve sagriežas kājām gaisā brīdī, kad saplīst veļas mašīna.

Senekas diena (Senekos diena), rež. Kristijons Vildžūns / 106' / Lietuva, Latvija, Igaunija, Krievija
Viļņa, 1989. gads. Trīs astoņpadsmit gadus veci draugi nodibina “Senekas brālību” ar moto: “Dzīvo katru dienu tā, it kā tā būtu pēdējā.” Laikā, kad tauta sadodas rokās un izveido Baltijas ceļu, brālība izjūk mīlas trīsstūra dēļ. Ir pagājuši divdesmit pieci gadi. Viens no brālības dalībniekiem atzīst, ka ir nodevis jaunības ideālus, un meklē tam iemeslus sevī.
Ieteicamais vecums: 9+

Visas filmas tiks demonstrētas ar subtitriem latviešu valodā.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls noritēs no 18. līdz 31. oktobrim kinoteātros “Splendid Palace”, “Ksuns” un “Kino Bize”. Festivāla ietvaros notiks vairāk nekā 100 filmu seansi 9 programmās, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi.

Plašāka informācija par Rīgas Starptautisko kino festivālu pieejama festivāla mājaslapā. Vairāk informācijas par Valmieras teātra festivālu pieejams teātra festivāla mājaslapā

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt