Sadaļas Sadaļas

RIBOCA filma «viss reizē zied» pirmizrādi piedzīvos Rīgas Starptautiskajā kino festivālā

Otrās Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles (RIBOCA2) filmas “viss reizē zied” nacionālā pirmizrāde notiks Rīgas Starptautiskajā kino festivālā 17. oktobrī.

Straujās Covid-19 izplatības dēļ 2020. gada martā gatavošanās otrajai Rīgas Starptautiskajai laikmetīgās mākslas biennālei tika apturēta. Izstādes galvenā kuratore Rebeka Lamarša-Vadela (Rebecca Lamarche-Vadel) nolēma “iesaldēt” nepabeigto biennāli un uzņemt pilnmetrāžas filmu. Filmas “viss reizē zied” scenārijs veidots sasaistē ar izstādes ideju – nepieciešamību pārdomāt to, kā cilvēce apdzīvo planētu.

Biennāles “viss reizē zied” idejas pamatā bija vēlme rast alternatīvas perspektīvas cilvēces apsēstībai ar izaugsmi, izplešanos un patērēšanu, meklējot atbildes uz jautājumiem par to, kā veidot apzinātas un iekļaujošas attiecības ar apdraudēto pasauli. Četrdesmit seši mākslinieki no visas pasaules tikās Andrejsalā, lai kopīgi iedzīvinātu biennāles galvenās kuratores Rebekas Lamaršas-Vadelas vīziju un piedāvātu savas atbildes. Izstāde bija gan pandēmijas apdraudēta, gan veidota, jo 2020. gada martā – vien pāris nedēļas pirms tās atklāšanas – straujās Covid-19 izplatības dēļ, sagatavošanās darbi tika apturēti.

Kad augustā izdevās atvērt biennāli apmeklētājiem, triju nedēļu laikā tika uzņemta filma.

“Kopš sāku strādāt pie izstādes, manas idejas pamatā bija atjaunotne – nevis vēlme pēc “citas pasaules”, bet jaunu un konstruktīvu attiecību veidošana tajā apdraudētajā pasaulē, kas mums ir. Kad sākās pandēmija un mēs sapratām, ka sākotnējo plānu īstenot neizdosies, mums neatlika nekas cits kā radīt saskaņā ar jauno situāciju. Daļēji pabeigtā izstāde, iztrūkstošie mākslas darbi, nepabeigtā scenogrāfija, izstādes transformēšanu filmas uzņemšanas laukumā un pati filma ir biennāles augļi. Tā bija ļoti intensīva pieredze, kas, neskatoties uz visām grūtībām, atklāja mums jaunas perspektīvas, sniedzot iespēju radīt filmu, kas vēl vairāk sasaucas un rezonē ar šodienas izaicinājumiem un to radīto vajadzību nevilcināties un doties jaunu ceļu meklējumos,” stāstīja RIBOCA2 galvenā kuratore, filmas režisore un scenārija autore Rebeka Lamarša-Vadela.

Kā līdzrežisoru Rebeka Lamarša-Vadela pieaicināja starptautiski atzīto režisoru Dāvi Sīmani un viņa komandu, tostarp Andreju Rudzātu, kurš ir filmas vadošais operators. Skaņu celiņu veidojusi dziedātāja un dziesmu autore LAFAWNDAH, kuras balss vada skatītājus filmas stāstā.

Filmas nacionālā pirmizrāde notiks 17. oktobrī pulksten 17.00 kinoteātrī “Splendid Palace”, Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmā. Filma ir angļu valodā, taču RIGA IFF to būs iespējams noskatīties ar subtitriem latviešu un krievu valodās.

Rudenī filma “viss reizē zied” tiks izrādīta arī Londonā, Berlīnē, Bāzelē, Parīzē un Maskavā. Tā iekļauta “The Art Newspaper Russia” kinofestivāla un “Art Basel” mākslas meses kino programmā. Novembra beigās notiks filmas digitālā pasaules pirmizrāde.

Filmas veidošanu finansiāli atbalstīja Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Valsts kultūrkapitāla fonds. Starptautiskās pirmizrādes atbalsta Baltijas kultūras fonds projektā “The Parcours of the Blossoming”, kas īstenots kopā ar “Temnikova & Kasela” galeriju (Igaunija) un mākslas, izglītības un rezidenču centru “Rupert” (Lietuva).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt