Režisores Lindas Oltes spēlfilma ieguvusi attīstīšanas balvu Triestes kinofestivālā

Itālijā, Triestes starptautiskajā kinofestivālā, Latvijas režisores Lindas Oltes topošā spēlfilma “Māsas” ieguvusi Itālijas un Baltijas kopražojumu attīstīšanas balvu. Citu balvu festivāla industrijas sadaļā saņēmis arī režisora Jura Poškus gandrīz gatavās spēlfilmas “Saule spīd 24 stundas” projekts, medijus informē Nacionālā kino centra pārstāvji.

Itālijas un Baltijas kopražojumu attīstīšanas balva, kas domāta visu veidu pilnmetrāžas filmu projektu attīstīšanai, tiek piešķirta Triestes kinofestivāla industrijas sadaļas “When East Meet West” konkursā, balvas fonda budžets 2020. gadā – EUR 30 000. Šogad balva tika piešķirta diviem projektiem – viens no tiem ir Itālijas un Igaunijas topošā dokumentālā filma “Sarkanais karogs jeb Kā es kļuvu par komunistu astoņu gadu vecumā un tagad nezinu, par ko vēlēt / Bandiera rossa. Ovvero come a otto anni sono diventato comunista e adesso non so piu’ chi cazzo votare”, ko veido Itālijas kompānija “Sayonara Film” un Igaunijas kompānija “Exitfilm”, bet otrs – spēlfilma “Māsas”, ko veido Latvijas kompānija “Fenixfilm” un Itālijas kompānija “Albolina Film”.  

Itālijas un Igaunijas dokumentālā filma ir atraktīvs un asprātīgs skatījums uz politiskās dzīves kontekstiem, savukārt Latvijas un Itālijas drāma “Māsas” ir aktuāls mūsdienu stāsts, tā galvenās varones ir divas jaunas meitenes no bērnunama, kuras vēlas adoptēt pāris no ārzemēm.

Eksperti, kas pārstāvēja Itālijas Kultūras ministriju, Nacionālo kino centru, Igaunijas filmu institūtu un Lietuvas kino centru, atzīmēja abu projektu oriģinalitāti un arī potenciālu, kāds piemīt profesionālajai sadarbībai starp Itālijas un Baltijas valstu kinematogrāfistiem.

Itālijas un Baltijas valstu kopražojuma filmu atbalsta balva dibināta 2018. gada novembrī. Atbalsta piešķiršanas mērķis ir finansēt Itālijas un Baltijas valstu kopražojuma pilnmetrāžas spēlfilmu, pilnmetrāžas animācijas un pilnmetrāžas dokumentālo filmu attīstīšanu. Katras filmas garumam jābūt vismaz 52 minūtēm. Lai kopražojums varētu pretendēt uz atbalstu, vismaz vienam producentam jābūt reģistrētam Itālijā un vismaz vienam producentam – vienā no Baltijas valstīm.

Atbalsta fonda budžets 2020. gadā ir 30 000 eiro, no tiem 15 000 eiro piešķir Itālijas Kino direktorāts, bet 15 000 eiro – kopā Lietuvas kino centrs, Latvijas Nacionālais kino centrs un Igaunijas Kino institūts. Paredzēts, ka balva tiks piešķirta arī 2021. gadā.

Tajā pašā industrijas forumā “When East Meet West”, tikai gandrīz pabeigto filmu konkurencē, publiskās prezentācijās kino darbnīcā “First Cut Lab Plus” balvu saņēma Latvijas režisora Jura Poškus topošā spēlfilma “Saule spīd 24 stundas”. Balva, kuru sponsorē aģentūra “Connect The Dots”, solot aģentūras pakalpojumus filmas starptautiskā pozicionēšanā, piešķirta par oriģinalitāti, humoru un stāsta vizuālo risinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti