Rīta Panorāma

Intervija ar Andri Ameriku

Rīta Panorāma

«Gaismēnu spēles»- Alfrēda Kalniņa solodziesmas un Viljama Šekspīra soneti

Intervija ar Ivetu Graudiņu

Rēzeknē notiks septītais īsfilmu kinofestivāls «Open Place»

No 14. līdz 18. augustam Rēzeknē notiks VII starptautiskais Baltijas valstu īsfilmu kinofestivāls “Open Place 2019”, kas katru gadu kopā pulcē kino profesionāļus, jaunos kino meistarus un kino cienītājus, LSM.lv informē festivāla rīkotāji.

Tradicionāli kinofestivāls “Open Place” sāksies ar dalībnieku un viesu ierašanos pa sarkano paklāju, kam sekos festivāla atklāšanas koncerts Latgales vēstniecībā "Gors". Atklāšanas koncertā piedalīsies Rēzeknes bigbends, mūziķis Andris Ērglis un vairāki Krievijas aktieri – Jevgēnijs Kuliks, Alika Smehova, Olga Prokofjeva, Oļegs Haritonovs, Lika Rulla, Iļja Jermolovs, Sergejs Peregudovs, bet koncertu šogad vadīs Dailes teātra aktrise Ērika Eglija un Krievijas kino un teātra aktieris Maksims Averins.

Kinofestivāls “Open Place 2019” Rēzeknē iepazīstina ar jaunākajām Baltijas jūras reģiona valstu īsmetrāžas filmām.

Šogad kinofestivāla “Open Place 2019” konkursa programmā ir iekļautas 23 filmas no 16 valstīm

– Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Dānijas, Islandes, Norvēģijas, Polijas, Krievijas, Zviedrijas, Somijas un kopražojuma filmas no Kanādas, Kataras, Ķīnas, Tunisijas un Turcijas.

Konkursa īsfilmas būs skatāmas 15., 16. un 17. augustā no plkst. 16.00 līdz 19.00, pirms seansiem notiks arī īsas tikšanās ar filmu veidotājiem.

Konkursa īsfilmas vērtēs starptautiska žūrija: žūrijas priekšsēdētāja būs aktrise Jeļena Ciplakova (Krievija), tāpat žūrijā būs kinorežisors Renārs Vimba, producents Arturs Vēbers (Igaunija), starptautisku kinofestivālu producents Tarmo Hotanens (Somija), aktrise Artemi Halkidu (Vācija).

Ārpus konkursa programmas festivāla ietvaros notiks vairāki koncerti un kino seansi, tostarp režisora Miroslava Maliča un producentu kompānijas "M-ART" (Krievija) izrāde “Tai pašā vietā, tai pašā laikā” pēc B. Sleida lugas “Nākamgad tai pašā laikā” motīviem ar Maksimu Averinu un Annu Jakuņinu galvenajās lomās, kā arī muzikālas tikšanās ar Krievijas kino un teātra aktieriem – Rēzeknē viesosies arī Aleksandrs Postolenko, Larisa Kadočņikova, Dmitrijs Nesterovs, Katja Semjonova, Ija Ninidze, Sergejs Šnirjovs.

Tāpat festivālā kino bērnu dienā īpašs piedāvājums ir mazajiem skatītājiem – studijas “Sojuzmultfilm” animācijas filmu retrospektīva “Nebeidzamā vasara” (Krievija, 1965–2017), pateicoties sadarbībai ar Rīgas starptautisko kinofestivālu varēs noskatīties animācijas filma “Gordons un Padija” (Zviedrija, 2017) un piedzīvojumu filma “Los Bando” (Norvēģija, 2018).

Kinofestivāla “Open Place 2019” noslēguma koncerts izskanēs 18. augustā. Tajā skatītājus priecēs deju grupa “Dzirnas”, vokālā grupa “Baritoni”, aktieri Aleksandrs Postolenko, Larisa Kadočņikova, Dmitrijs Nesterovs, Katja Semjonova, Ija Ninidze, Sergejs Šnirjovs, koncerta īpašā viešņa būs Irina Muravjova – Krievijas kino un teātra aktrise, kas skatītāju auditorijas mīlestību izpelnījās ar lomām filmās “Maskava asarām netic” (1979) un “Visapburošākā un vispievilcīgākā” (1985), kura sola rēzekniešus iepriecināt ar vairākām dziesmām no populārajām filmām.

Noslēguma koncertu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa un kino un teātra aktieris Andris Bulis, un tā laikā uzzināsim īsfilmu konkursa uzvarētājus sešās nominācijās: festivāla "Grand Prix", labākā aktrise, labākais aktieris, labākais režisors, labākais scenārijs un labākais operators.

Pagājušajā gadā īsfilmu kinofestivāla “Open Place 2018” “Grand Prix” ieguva īsfilma “Vislabākā uguņošana” (režisore Aleksandra Terpiņska, Polija, 2017).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti