Kultūras ziņas

Grāmatas «Alise Brīnumzemē» ilustrācijas LNB

Kultūras ziņas

Peļņu izlieto lietderīgi

«Es esmu šeit» pirmizrāde notiks Berlīnē

Renāra Vimbas filma «Es esmu šeit» iekļauta Berlīnes kinofestivāla konkursa programmā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Šogad 14.februārī Berlīnes Starptautiskajā kino festivālā notiks režisora Renāra Vimbas debijas spēlfilmas "Es esmu šeit" pasaules pirmizrāde. Filma iekļauta festivāla konkursa programmā "Generation", kurai šogad no visas pasaules bija pieteiktas vairāk nekā 2000 pilnmetrāžas filmas un īsfilmas. Programmas kategorijā "14plus" iekļautas 15 pilnmetrāžas filmas, kuras vērtēs profesionālā žūrija, kā arī vienai no filmām īpašā jauniešu žūrija piešķirs "Kristāla lāci".

Režisora Renāra Vimbas debijas spēlfilma ir autora pieteikums pilnmetrāžā. Tas ir izsmalcināts sievietes rakstura veidošanās portretējums - pieaugšanas stāsts, kuru caurvij vientulības, vilšanās un pirmās mīlestības pārdzīvojums.

Latvijas Kultūras akadēmijas studente Elīna Vaska atveido filmas galveno varoni - septiņpadsmitgadīgo meiteni Raju, kura dzīvo mazā lauku saimniecībā kopā ar valdonīgo vecomāti Olgu (Ruta Birgere) un mazo brāli Robi (Andžejs Jānis Lilientāls). Baiss notikums pārvērš māsas un brāļa dzīvi, liekot meitenei pieņemt lēmumus, no kādiem vairītos pat pieaugušie.

"Latvijas kino ienāk jauna paaudze. Tas nozīmē, ka aug konkurence un arī filmu kvalitāte. Filmas "Es esmu šeit" nonākšana uz ekrāniem ir vēl viens spēcīgs Latvijas kino pieteikums pasaulē, kas noteikti iedvesīs jaunas vēsmas būtisku stāstu un būtisku tēmu risināšanā uz lielā ekrāna," jaunu Latvijas režisoru atbalstīšanas nozīmi uzsver viena no filmas producentēm Aija Bērziņa.

Mūziku filmai komponējis Ēriks Ešenvalds, to Latvijas Radio studijā ieskaņojis Valsts akadēmiskais koris "Latvija". Pazīstamajam Latvijas komponistam šis ir pirmais skaņu celiņš pilnmetrāžas kinofilmai.

"Režisora un komponista kopdarbs veidojās dabiski, jo kopā abi strādājuši jau multimediālās simfonijas "Ziemeļu gaisma" ietvaros. Sadarbības turpināšana Renāra pirmās spēlfilmas skaņu celiņa izveidē bija likumsakarīga. Domāju, ka rezultāts būs brīnišķīgs pārsteigums skatītājiem kā Latvijā, kur šo pazīstamo muzikālo rokrakstu varēsim novērtēt citā gaismā, gan citviet pasaulē, kur šāds kopdarbs atklās gan Latvijas kino, gan mūzikas īpašo noskaņu," par komponista un režisora sadarbību stāsta viena no filmas producentēm Alise Ģelze.

"Es esmu šeit" ir arī pirmā studijas "Tasse Film" pilnmetrāžas spēlfilma. Kā norāda studijas pārstāvji, filmas iekļaušana prestižajā Berlīnes kino festivāla konkursā ir daudzu talantīgu kino veidotāju nopelns. Viens no tiem ir arī filmas operators - islandietis Arnars Torisons. "Šī ir laba filma, tā stāsta par cilvēcisko būtību. Par dabisko, cilvēcisko ikdienu, no kādas sastāv lielākā daļa mūsu dzīves, taču mēs nereti to nepamanām. Darbā pie šī projekta man lieti noderēja pieredze dokumentālajā kino," viņš atzīst.

Lomas filmā atveido arī Edgars Samītis, Zane Jančevska, Indra Briķe, Rēzija Kalniņa, Jānis Kirmuška, Sandra Kļaviņa.

Kinoteātros visā Latvijā filma "Es esmu šeit" būs skatāma no 26.februāra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti