Kultūras ziņas

Ievas Iltneres «Pielaide noslēpumam»

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Tapis dokumentāls stāsts par Uldi Pūcīti

Pirmizrādi piedzīvos dokumentāla filma par leģendāro aktieri Uldi Pūcīti

Latvijas Televīzijā tapusi dokumentāla filma “Purva bridējs – Uldis Pūcītis”. Šogad aprit 20 gadi, kopš leģendārā aktiera vairs nav starp mums, “taču viņa talants un Pūcīša radītie kino varoņi ir nemirstīgi,” uzsver LTV.  Dokumentālajā filmā, kuras autori ir režisors Guntis Lēmanis un scenārija autore Ilze Strenga, par Pūcīti stāstīs viņa laikabiedri no visiem viņa dzīves posmiem – sākot ar skolasbiedriem no Rankas, beidzot ar cilvēkiem, kuriem bija iespēja sadarboties ar aktieri viņa dzīves pēdējos gados.

Filmas pieteikumā uzsvērts, ka aktieris Uldis Pūcītis (15.04.1937–14.12.2000) ir “viena no spožākajām zvaigznēm Latvijas aktiermākslas zvaigznājā – no dabas apveltīts ar vīrišķīgiem vaibstiem un stāju, dumpiniecisku harismu un aktiera talantu. Ne velti viņa vārds ierakstīts Latvijas Kultūras kanonā. Reti vienā personībā līdzās pastāv viegli ierosināms temperaments, emocionalitāte un analītisks prāts, un tas ļāva lomu ne tikai emocionāli izdzīvot, bet arī intelektuāli interpretēt.”

Latvijas Televīzijas dokumentālā filma “Purva bridējs – Uldis Pūcītis” parādīs daudzu paaudžu mīlētā aktiera dzīves ceļu un likteni, spožās lomas, trauslo emocionālo pasauli, sapņus par režiju, vilšanos, konfliktus, radošās mocības, piepildītās un nepiepildītās ieceres un personīgās kaislības.

Uldis Pūcītis

“Tikai pāris ieraksti glabā Ulda Pūcīša intervijas, tādu vienkārši nebija, jo viņu padomju laikā un arī vēlāk nemēdza intervēt. Arī daudzi lomu ieraksti pagaisuši no lentēm,” norāda filmas scenārija autore Ilze Strenga. Tieši tādēļ ļoti liela filmas vērtība ir Pūcīša laikabiedru stāsti. Par viņiem Pūcītis arī pats rakstījis savās dienasgrāmatās. Tie ir Pūcīša tuvie cilvēki, laikabiedri, radošie domubiedri, kino un teātra zinātnieki, novadnieki un skolasbiedri Rankas septiņgadīgajā skolā, studiju biedri un citi. Stāstos par Pūcīti dalīsies Rolands Kalniņš, Miks Zvirbulis, Līga Liepiņa, Ausma Kantāne, Olga Dreģe, Lidija Pupure, Tatjana Dzjuba, Maija Eglīte, Alvis Hermanis, Juris Rijnieks, Armands Zvirbulis, Zane Jančevska, Juris Lisners, Arta Tone, Ingrīda Burāne, Dita Rietuma, Edīte Tišheizere, Inta Tirole, Gundars Āboliņš, Lāsma Kugrēna un citi.

Filmas aprakstā atzīmēts arī: "Uldi Pūcīti mīlēja kino, sešdesmito gadu vidū viņu – dabisku un vienkāršu – ieraudzīja kinorežisors Rolands Kalniņš. Aizliegtās filmas “Četri balti krekli” jeb “Elpojiet dziļi” slavas gājienu Francijā 2018. gadā viņš varēja vērot tikai no debesu juma." Godinot aktiera talantu, uzreiz pēc dokumentālās filmas “Purva bridējs – Uldis Pūcītis” būs iespējams noskatīties leģendāro Leonīda Leimaņa filmu “Purva bridējs” ar Viju Artmani un Uldi Pūcīti galvenajās lomās.

Dokumentālā filma “Purva bridējs – Uldis Pūcītis” – 13. decembrī pulksten 21.10 LTV1 un Replay.lv. Pēc tam – filma “Purva bridējs”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt