Pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par Alvi Hermani

Kinoteātrī “Splendid Palace” 28.janvārī plkst. 19.00 pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par Alvi Hermani „Vairāk nekā dzīve”.

No 29. janvāra filma iekļauta arī „Splendid Palace” repertuārā, bet atsevišķus filmas varoņus varēs satikt 31.janvārī un 1. februārī, kad Latvijas Jaunā teātra institūts (LJTI) programmas forte forte ietvaros aicinājis interesentus uz sarunām par Hermaņa teātri Jaunā Rīgas teātra (JRT) Mazajā zālē.

Kā vēstīts, no 25.janvāra līdz 1.februārim laikmetīgā teātra programmas forte forte ietvaros, kas ir daļa no Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas, notiks latviešu režisoram Alvim Hermanim veltīta nedēļa. Tās laikā būs iespēja noskatīties Minhenē un Vīnē tapušās izrādes “Vēlie kaimiņi” un “Tēvi”, kā arī režisora Ginta Grūbes dokumentālās filmas “Vairāk nekā dzīve” pirmizrādi kinoteātrī “Splendid Palace”.

Filma „Vairāk nekā dzīve” ir dokumentāla liecība par teātra režisora Alvja Hermaņa darba metodi, iestudējot izrādes Latvijā un Vācijā. Tas ir stāsts par Jaunā Rīgas teātra, Minhenes Kamerteātra un Ķelnes teātra izrāžu varoņiem aktieru izpildījumā un viņu prototipiem dzīvē. Filma ļauj ielūkoties Hermaņa teātrī, kura pamatā ir režisora un viņa aktieru kolektīvais darbs, meklēt atbildi uz jautājumu, vai īstā dzīve ir interesantāka par tās transformāciju teātrī, un uzzināt, kāpēc režisors nolemj atteikties no paša radītās teātra metodes. Filma seko Alvja Hermaņa izrāžu „Vectēvs”, „Ķelnes afēra” un „Senču asiņu balss” tapšanai. Filmas režisors un scenārija autors ir Gints Grūbe, operators Andrejs Rudzāts, skaņu operators Normunds Kļaviņš, montāža Armands Začs, producente Inese Boka-Grūbe, filma veidota studijā “Mistrus Media”.

„Ņemot izrādei par iemeslu visgarlaicīgākā un pelēkākā cilvēka dzīvesstāstu, no tā var uztaisīt ļoti brīnišķīgu drāmu. Īstenībā cilvēka dzīvi var izstāstīt ar trim epizodēm. Katra cilvēka stāsts, ja to paņem, kondensē un uzliek uz skatuves, būs skumjš, jo tur veidojas sakars ar kaut kādām kosmiskām skumjām,” saka Alvis Hermanis filmā „Vairāk nekā dzīve”.

„Mēs sākām veidot filmu brīdī, kad Alvis Hermanis paziņoja, ka klasiskā dramaturģija ir novecojusi un ka vienīgā īstā lieta, kur meklēt dramaturģisko materiālu, ir cilvēku dzīvesstāsti. Mums tā bija unikāla iespēja izsekot Alvja Hermaņa izrāžu „Vectēvs” un „Ķelnes stāsti” tapšanai un pieredzēt režisora izvēli šo metodi beigt, atgriežoties pie klasiskās dramaturģijas. Alvis Hermanis viennozīmīgi ir viens no tiem pasaules mēroga cilvēkiem, pēc kura atpazīst Rīgu, un man ir prieks, ka filmu rādām nedēļā, kad Rīgā būs iespējas noskatīties Alvja Hermaņa Vācijā un Austrijā veidotās izrādes ,” stāsta filmas režisors Gints Grūbe.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Interesanti