Pusdiena

Pirmajā Katalonijas parlamenta sēdē par spīkeru ieceļ Ružē Turrēnu

Pusdiena

Pusdiena 19.01.2018

Daugavpils "Silverscreen" zālē "Nameja gredzena" vietā skatītājus sagaidīja balts ekrāns

Pilna skatītāju zāle līdz vēlam vakaram nesagaida «Nameja gredzena» pirmizrādi Daugavpilī

Noslēdzot vienu no Latvijas vērienīgākajiem kino projektiem, 17.janvārī pirmizrādi piedzīvoja režisora Aigara Graubas filma - leģenda "Nameja gredzens". Bija plānots, ka filmas pirmizrāde notiks vienlaikus visos lielākajos kinoteātros Latvijā, tostarp arī Daugavpilī. Tomēr kinoteātrī “Silverscreen” Daugavpilī pilna skatītāju zāle gaidīja līdz pat pulksten deviņiem vakarā, bet filmas vietā redzēja vien baltu ekrānu.

“Bija gan skolēni, gan cilvēki, kas mērojuši tālu ceļu. Visi bija arī tā noskaņojušies, ka visi kopā visā valstī vienā laikā noskatīsimies šo filmu. Zāle bija pilna, bet tas prieka moments, protams, bija zudis," - Rita un Ieva kopā ar ģimenēm bija to skatītāju vidū, kas jau iepriekšpārdošanā iegādājās biļetes uz režisora Aigara Graubas filmas "Nameja gredzens" pirmizrādi Daugavpilī, tomēr kinoteātra “Silverscreen” apmeklētājiem izdevās noskatīties vienīgi tiešraidi no svinīgās prezentācijas Rīgā ar radošās komandas un aktieru līdzdalību.

“Sākās viss ļoti skaisti, bija intervijas, filmas fragmenti. Zāle bija pilna. Pēc tam vienkārši viss atslēdzās. Mēs visi gaidījām. Atnāca cilvēks, pateica, ka jāpagaida 15 minūtes. Mēs sēdējām līdz pusdeviņiem.”

Vairāk nekā pusotru stundu skatītāji varēja redzēt vienīgi baltu ekrānu. Kā norāda seansa apmeklētāji, kinoteātra darbinieki nemācēja paskaidrot, kāpēc filmas prezentācija tā arī nenotika.

Latvijas Radio notikušo situāciju skaidro kinoteātra pārstāve Agnete Plūme: “Filmas izplatītājs otrdien paziņoja, ka filma vēl ir apstrādē un kavēsies tās nodošana kinoteātriem. Trešdien no rīta filmas izplatītāji secīgi izsūtīja visiem kinoteātriem saites uz serveri, no kura varēja ielādēt filmu.

Mums saiti nodeva ap plkst. 14.00. Mēs uzsākām filmas lejuplādi. Ap 17.00 serveris uzkārās un tam vairs nevarēja piekļūt un līdz galam ielādēt filmu. Mēs mēģinājām sazināties ar filmas izplatītājiem visu vakaru no pieciem līdz pat deviņiem, bet neviens uz mūsu zvaniem un īsziņām neatbildēja.”

Tāpat Agnete Plūme norādīja, ka līdz šodienas plkst. 11.00 neviens no filmas izplatītājiem tā arī nav sazinājies ar kinoteātri.

Tikmēr Latvijas Radio izdevās sazināties ar filmas "Nameja gredzens" komunikācijas konsultanti Agnesi Ruberti, kas norādīja, ka šobrīd situācija tiek skaidrota un sīkāks komentārs sekos vēlāk.

Uz pirmizrādi Daugavpilī bija izpārdota visa zāle, tās ir 170 vietas. Kā norāda “Silverscreen” pārstāvji, visas iegādātās biļetes varēs apmainīt un noskatīties filmu citā dienā. Pagaidām filmas "Nameja gredzens" seansi Daugavpilī paredzēti, sākot no 19.janvāra.

"Nameja gredzens" ir viens no mūsdienu Latvijas vērienīgākajiem kino projektiem, kas saņēmis apjomīgu valsts atbalstu un finansējumu. Kopējais filmas budžets ir 2,5 miljoni eiro. Filmas „Nameja gredzens" producents ir Andrejs Ēķis, režisors - Aigars Grauba, scenārija autori – Aigars Grauba un Makss Kinnings no Lielbritānijas.

Nameja lomu filmā atveido zviedru aktieris Edvīns Endre, kurš Latvijas skatītājiem pazīstams no seriāla "Vikingi". Galvenajās lomās redzēsim arī lietuviešu uzlecošo zvaigzni Aisti Dirziuti un Džeimsu Blūru no Lielbritānijas. Tāpat arī filmā spēlē latviešu aktieri Andris Keišs, Artūrs Skrastiņš, Dainis Grūbe, Lauris Dzelzītis, Ivo Martinsons, Elīna Vāne un citi.

Saistītie raksti
5 komentāri
Anonīms lietotājs 22302
Simts uzmetieni simtgadei.
Anonīms lietotājs 18934
Nabadziņi neredzēja salkano ziepju operu, tragedy...
Anonīms lietotājs 22272
Naudu kinoteātris atdeva, bet, pirmkārt, kāpēc viņi laicīgi nevarēja paskaidrot situāciju, ka filmas nebūs?! Otrkārt kinoteātra afišās informācija par nākamajiem filmas seansiem parādījās tikai pirms pašas pirmizrādes. Kāpēc tā??? Es, piemēram, nebūtu gājusi skatīties visu to sākuma ņemšanos tiešaridē no Rīgas, ja būtu zinājusi, ka būs citi datumi, kad redzēt filmu. Otrreiz uz šo filmu vairs principā NEIEŠU!!!
Juris Lauris
PAZORS!!!
ER TUTU
Bizness paliek bizness. Pirmajā vietā naudu nokāst, bet otrajā vietā - izdomāt iemeslu, kāpēc nojuka. Skatītāja intereses pastāv līdz brīdim, kamēr viņš samaksā.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Kino, foto un TV
Kultūra
Jaunākie
Populārākie
Interesanti